Małgorzata Stempinska

Sanatorium z ZUS. Jak wyjechać na rehabilitację leczniczą?

Co roku kilkadziesiąt tysięcy osób w całej Polsce korzysta z bezpłatnej rehabilitacji w ramach tzw. prewencji rentowej. Rehabilitacja może mieć formę Fot. Pixabay.com Co roku kilkadziesiąt tysięcy osób w całej Polsce korzysta z bezpłatnej rehabilitacji w ramach tzw. prewencji rentowej. Rehabilitacja może mieć formę ambulatoryjną (codzienne dojeżdżanie na rehabilitację w wyznaczonych godzinach) albo stacjonarną.
Małgorzata Stempinska

Sanatoria z ZUS już są otwarte od 15 marca br. i czekają na chętnych. Wyjaśniamy kto może wyjechać się tam rehabilitować. We wtorek, w godz. 9-12, na wszelkie pytania dotyczące rehabilitacji leczniczej z ZUS będą odpowiadać ekspertki ZUS.

Osobie, która została skierowana na rehabilitację leczniczą w systemie stacjonarnym, ZUS przekaże zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację wraz z ulotką informacyjną. Takie zawiadomienia dostaną również te osoby, które otrzymały je wcześniej, a ze względu na wstrzymanie wyjazdów nie mogły z nich skorzystać.

Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.  Gdzie wykonać test i ile kosztuje? Kto może wyjechać?

Czytaj więcej o Sanatorium z ZUS w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.