Samorządy będą miały wspólne inwestycje

Czytaj dalej
Fot. Dawid Łukasik
Karolina Rokitnicka

Samorządy będą miały wspólne inwestycje

Karolina Rokitnicka

Rada powiatu golubsko-dobrzyńskiego podjęła trzy uchwały dotyczące współpracy z gminami, których efektem będą dwa chodniki oraz ścieżka rowerowa.

Radni w ubiegłym tygodniu zgodzili się, by powiat wspólnie z gminą Kowalewo Pomorskie zrealizował inwestycję polegającą na budowie chodnika przy drodze powiatowej Mlewiec - Wielka Łąka. Ma on powstać na odcinku 350-metrów, po stronie prawej.

Powiat będzie także współpracował z gminą Zbójno. Samorządy zamierzają wspólnie wybudować chodnik przy drodze powiatowej Świętosław - Działyń. Zaplanowano prace na odcinku 420 metrów, po lewej stronie drogi.

Powiatowi radni wyrazili także zgodę na przystąpienie powiatu do realizacji inwestycji z gminą Golub-Dobrzyń. Chodzi o budowę ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej Paliwodzizna - Macikowo -Węgiersk.

- Realizacja wspólnej inwestycji w sposób znaczący wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drodze powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Ponadto rozwój ww. infrastruktury drogowej istotnie wpłynie również na rozwój turystyki w powiecie, szczególnie w zakresie rowerowego ruchu turystycznego - czytamy w uzasadnieniu uchwał.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.