Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Sami upiększą bibliotekę! Ale to frajda!

Ile to radości , gdy samemu można chwycić za pędzel i na ścianach  powstają postaci z bajek. Fot. nadesłane Ile to radości , gdy samemu można chwycić za pędzel i na ścianach powstają postaci z bajek.
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Biblioteka w Tucholi weźmie udział w projekcie fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Dzięki temu będzie tam ładniej.

Biblioteka dostała dofinansowanie fundacji Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły na projekt „Pokoloruj z nami bibliotekę“. Wysokość grantu wynosi 4 tys. zł.

Głównym celem projektu jest zagospodarowanie przestrzeni przed biblioteką.

- Wspólnie z mieszkańcami wymalujemy na zewnętrznej ścianie biblioteki piękny mural z bohaterami literackimi - zapowiada Klaudia Kwasigroch z biblioteki. - Postawimy ławki, regał z książkami i stojak na rowery. Zmieni się przy budynku.

Dzięki tym środkom dla mieszkańców zorganizują dni otwarte biblioteki. - Będziemy wówczas wspólnie czytać. Zorganizujemy konkursy, dmuchanie baniek, zwiedzanie biblioteki i zapewnimy moc atrakcji - dodaje bibliotekarka. - Będzie ciekawie.

Projekt przewiduje również konkursy na Facebooku, gdzie będzie można wygrać fajne biblioteczne gadżety. - Zachęcam do śledzenia nas na portalu - dodaje Kwasigroch.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.