Sami prowadzili auto. Prawdziwe

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Sami prowadzili auto. Prawdziwe

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Tego uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku na pewno długo nie zapomną. Mieli okazję siąść za kółkiem samochodu.

W ostatnich dniach uczestnicy ŚDS w Więcborku dowiedzieli się wszystkiego na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednak co jest bardzo cenne, była to wiedza praktyczna, bo z teoretyczną mieli już do czynienia wcześniej.

ŚDS w Więcborku odwiedził instruktor nauki jazdy Grzegorz Królicki, który jest autorem i pomysłodawcą programu „Bezpiecznie jeżdżę i jestem bezpieczny”. Dzięki niemu od kilku lat osoby niepełnosprawne mogą choć na chwilę poczuć się prawdziwymi kierowcami. Większość pierwszy raz siedziała na fotelu kierowcy i kto wie, czy jeszcze kiedyś będą mieli taką okazję. Dzięki wizycie Grzegorza Królickiego marzenie, zwłaszcza męskiej części ŚDS, spełniło się. Na specjalnie przygotowanym i zabezpieczonym placu mogli nauczyć się ruszać autem i przejechać. Samochód był dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i nie było w nim barier.

Uczestnicy wcześniej poznali też przepisy i zasady obowiązujące na drodze. - Dzień po wizycie naszych gości postanowiliśmy wybrać się na spacer i sprawdzić, ile zapamiętaliśmy. Okazuje się, że nauka nie poszła w las. Wszyscy zapamiętali podstawowe przepisy i zasady ruchu drogowego, które w bardzo przystępny sposób przestawili goście - cieszą się w ŚDS.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.