Salon Optyczny Twój Optyk w Łodzi

Czytaj dalej
Materiał informacyjny Twój Optyk

Salon Optyczny Twój Optyk w Łodzi

Materiał informacyjny Twój Optyk

Salon Optyczny Twój Optyk w Łodzi znajduje się przy ulicy Rewolucji 1905 roku nr 6, zaledwie 50 metrów od ulicy Piotrkowskiej i tylko 5-10 minut piechotą od Manufaktury. zaledwie 50 metrów od ulicy Piotrkowskiej i tylko 5-10 minut piechotą od Manufaktury. Założycielem zakładu była Beata Bagińska-Rubciak żona pasjonat optyki, wieloletni nauczyciel zawodu optyka (w tym wielu optyków łódzkich) oraz egzaminator państwowy. Zakład powstał w 2011 roku i od tamtej pory cały czas rozwijamy się szkolimy i podążamy za trendami w optyce.

W nowoczesnym społeczeństwie choroby oczu stanowią niezwykle poważny problem, który dotyka ogółu ludności. Istotne jest więc, aby zapewnić wszystkim z wadami wzroku bezpieczne wykonywanie codziennych czynności.

Oferujemy następujące produkty:

Pełną gamę opraw okularowych:

Oferujemy następujące usługi:

Obecnie bardzo duży nacisk kładziemy na uświadamienie ludzi korzystających z naszych usług, odnośnie powłok antyrefleksyjnych, które pozwolą Klientowi czuć się bardziej komfortowo w porównaniu z innymi, zwykłymi soczewkami okularowymi. To one decydują o odporności na uszkodzenia, łatwości czyszczenia zabrudzonych okularów, szybkości odparowywania czy ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV! I tak w obecnej sytuacji, gdzie często wykonujemy zdalną pracę, zdalnie uczymy się oraz dokonujmy zakupów poprzez środki komunikacji elektronicznej (komputer, tablet, telefon),

długotrwałe patrzenie na ekran monitora męczy wzrok. Przy wielu godzinach spędzonych przed monitorem możemy odczuwać pieczenie oczu, a nawet lekką utratę ostrości widzenia.

Wszystkim, którzy spędzają dużo czasu wpatrując się w różnego rodzaju ekrany (komputer, tablet, smartfon, itp.) Twój Optyk rekomenduje szkła okularowe z niebieską powłoką antyrefleksyjną. Powłoka ta chroni wzrok przed nadmiernym promieniowaniem niebieskofioletowym (415-455 nm.) emitowanym przez ekrany, zmniejszając ryzyko zmęczenia oraz powstania różnych chorób oczu.

W naszym Salonie Twój Optyk ul. Rewolucji 1905 r nr 6 szkła z niebieską powłoką antyrefleksyjną są dostępne ze zniżką do 20%

Promujemy i uświadamiamy naszych klientów również, jeśli chodzi o szkła progresywne (o których krąży wiele mitów).
Drodzy Klienci,
W naszym salonie Twój Optyk rozwiewamy wszelkie mity na temat okularów progresywnych.
Musisz wiedzieć, że:

- okulary progresywne kosztują mniej niż Ci się wydaje.
- okulary progresywne nie zdradzają Twojego wieku!
- nie musisz rezygnować ze swoich przyzwyczajeń, gotowanie i oglądanie serialu w tym samym czasie? Żaden problem!

Twoje oczy potrzebują komfortu widzenia w każdej sytuacji, nie ograniczaj się do widzenia tylko na bliż lub dal.
Jedna para okularów progresywnych zapewnia wyraźne widzenie na wszystkie odległości.

Masz jakieś obawy przed zakupem pierwszych „progresów”?
Strach zawsze ma wielkie oczy. Sprawdź sam jak łatwo przywyknąć do okularów progresywnych, potem sobie podziękujesz!
Zadzwoń do nas i umów się na bezpieczną wizytę. Zobaczysz, że możesz widzieć lepiej!

W naszym Salonie Twój Optyk ul. Rewolucji 1905 r nr 6 szkła progresywne są dostępne ze zniżką do 40% w zależności od rodzaju szkła.

Zapraszamy do salonu optycznego Twój Optyk ul. Rewolucji 1905 r nr 6, gdzie doświadczona i profesjonalna załoga zajmie się Twoją osobą począwszy od umówienia wizyty po dobór opraw, jak i odpowiednich szkieł korekcyjnych do Twoich potrzeb.

Na koniec przestroga!!! Uważajcie na Objazdowe Badanie Wzroku i okulary gotowe z marketu, apteki.

Jeśli jesteście zapraszani na darmowe (komputerowe) badanie wzroku, bo akurat do przychodni przyjeżdża “miły ktoś” z komputerem i od razu można zrobić okulary, to mówię Wam wprost – szkoda czasu i pieniędzy!

BOLI MNIE, że tak się oszukuje ludzi. Że się (przepraszam za kolokwialny język) wciska taką ciemnotę nieświadomym osobom. W kolejce na badanie jest KILKADZIESIĄT osób. Kilkadziesiąt osób, które po minucie badania na komputerze – autorefraktometrze, dostaną wydruk, pan / pani poopowiada jakieś bzdury, że niby zna się na oczach i wyjdą z informacją, że z tego paragonu można zrobić okulary. Proszę – oprawka za półdarmo, soczewki gratis (w porywach do stówki, no w wersji luksusowej dwóch). – ale takie badanie, jak to opisane powyżej i tak nie zastąpi Wam badania lekarskiego – to po pierwsze, a po drugie – kupowanie okularów z takiego badania to nie oszczędność, to strata pieniędzy – bo źle dobrane okulary nie dość, że nie pomogą, to jeszcze mogą zaszkodzić.

Wynik badania komputerowego to NIE recepta na okulary. Komputerowe badanie to WSTĘP do pełnego badania wzroku, które może trwać nawet godzinę. I w przypadku badania wzroku szybciej wcale nie znaczy lepiej. Oczywiście są sytuacje, kiedy wada wzroku jest malutka, prosta, można ją szybko określić, ale tak czy inaczej sprawdza się inne funkcje wzrokowe i stan widzenia obuocznego. Dobór okularów korekcyjnych składa się z kilku etapów. Po profesjonalnym badaniu wzroku, specjalista przepisuje właściwe moce soczewek okularowych. Następnie, optyk dopasowuje

oprawę okularową, sugerując się przy jej wyborze nie tylko preferencjami klienta, lecz także fizjonomią jego twarzy i anatomią głowy oraz zaleconymi mocami soczewek okularowych. Kiedy zarówno klient jak i optyk zaakceptują określoną oprawę, ten drugi odpowiednio modyfikuje kształt oprawy, wszystko po to, aby dopasować ją jak najdokładniej do głowy klienta.

Potem optyk wykonuje pomiary, na podstawie których odpowiednio oszlifuje i umieści soczewki okularowe w wybranej oprawie. Wśród tych pomiarów są m.in. pomiar rozstawu źrenic, pomiar wysokości źrenic, czy pomiar kąta pochylenia oprawy. Wszystkie modyfikacje są po to, iż nie jesteśmy szablonowi, a dodatkowo zdecydowana większość z nas posiada pewne asymetrie położenia oczu i uszu między prawą a lewą stroną głowy. Ostatnim etapem zakupu okularów jest wybór soczewek okularowych. Tu decydujemy z jakiego materiału mają być one wykonane jaki ma być ich indeks, konstrukcja, kolor oraz wybieramy rodzaje uszlachetnień takich jak powłoki fotochromowe, antyrefleksyjne, hydrofobowe, oleofobowe czy antystatyczne.

Niestety mimo coraz większej świadomości społecznej, nadal bardzo duża grupa osób kupuje w hipermarketach, aptekach czy na stacjach benzynowych okulary gotowe, tzw. „gotowce”. Jak donosi Polska Agencja Prasowa (PAP) większość okularów korekcyjnych obecnie używanych w Polsce to właśnie okulary gotowe. Co roku w naszym kraju sprzedaje się ok. 7,5 miliona sztuk okularów gotowych, dwukrotnie więcej niż okularów robionych na podstawie recepty! Za zakupem gotowców przemawia przede wszystkim ich cena, która jest wielokrotnie niższa niż podobnych wyglądem okularów kupionych u optyka.

„Skoro wiadomo, że okulary gotowe mogą szkodzić to dlaczego są w sprzedaży?” Otóż, w Polsce, podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej okulary gotowe mogą być sprzedawane jedynie z ulotką informacyjną dotyczącą ich właściwego stosowania. Informacja ta mówi, że okulary te są okularami zastępczymi, tymczasowymi i powinny być używane jedynie w awaryjnych sytuacjach. Niestety, jak pokazują dane mało kto bierze te słowa na poważnie. Zadaję często pytanie: „Proszę określić jaką cenę ma dla Pani/Pana wzrok, do czego i jak często go Pani/Pan używa?” Część osób odpowiada m.in., że prowadzi samochód (a więc decyduje o bezpieczeństwie swoim i bliskich), inni, że pracują w księgowości (czyli odpowiadają za prawidłowość dokumentów firmy), pozostali, że lubią wieczorami dla relaksu czytać książki lub przeglądać Internet (nie powinni odczuwać dyskomfortu, który przeszkadza w relaksie). Jeśli to nie wystarczy do podjęcia decyzji o miejscu zakupu okularów, to proponuję rozważyć okulary jako inwestycję długoterminową. Z obserwacji optyków wynika, że średni czas użytkowania jednej pary okularów wynosi średnio 2-3 lata. Dzieląc koszt okularów przez te np. 36 miesięcy i porównując z rachunkiem za telefon, fryzjera czy ubezpieczenie samochodu, może się okazać, że okulary będą najtańszym z wymienionych wydatków.

Zatem Zapraszamy do Twojego Optyka ul. Rewolucji 1905 r nr 6 a my dzięki nabytym doświadczeniom rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące twojego wzroku. Nasze motto to „Dla Twoich oczu zrobimy Wszystko”

Tel. 42 292 00 34, 48 662 161 212
e-mail: twojoptyk.baginskarubciak@gmail.com
https://twojoptyklodz.pl/

Materiał informacyjny Twój Optyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.