Sala przy ulicy Wojska Polskiego we Włocławku została skreślona

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski

Sala przy ulicy Wojska Polskiego we Włocławku została skreślona

Budynek po zlikwidowanym Gimnazjum nr 9 wciąż stoi pusty. Czy sala gimnastyczna zostanie wykorzystana przez kluby i stowarzyszenia sportowe?

Budynek dawnego Gimnazjum nr 9 przy ul. Wojska Polskiego czeka na przebudowę. Po zamknięciu placówki władze miasta zdecydowały, że do tego obiektu zostaną przeniesione: Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna oraz Centrum Usług Wspólnych Placówek Oświatowych. Ale przeprowadzka nie nastąpi w tym roku.

Tymczasem pojawił się pomysł adaptacji niewykorzystanej części budynku na potrzeby klubów i stowarzyszeń sportowych, bowiem te, jak się okazuje, zmuszone są ograniczać nabór ze względu na brak pomieszczeń spełniających wymogi treningowe. W tej sprawie interpelował ostatnio radny Jacek Buława. Co wskórał?

Okazuje się, że sala gimnastyczna znajdująca się na terenie zlikwidowanego Gimnazjum nr 9 nie nadaje się do szkolenia dzieci i młodzieży. Z informacji prezydenta Marka Wojtkowskiego wynika, że w czerwcu ubiegłego roku obiekt przy ul. Wojska Polskiego był wizytowany przez przedstawicieli klubów sportowych, głównie trenerów.

I to właśnie trenerzy stwierdzili, że ten obiekt nie nadaje się do szkolenia sportowego młodzieży i dzieci. Wśród podanych powodów trenerzy wymienili: zbyt małą powierzchnię obiektu, brak odpowiedniego sprzętu, nieprawidłowy montaż tablic do koszykówki oraz naciągów do siatkówki.

W tej sytuacji władze miasta uznały, że adaptacja sali przy ul. Wojska Polskiego pod kątem wykorzystania przez kluby i stowarzyszenia sportowe jest niemożliwa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.