Sala przy ulicy Wojska Polskiego we Włocławku została skreślona

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Małgorzata Goździalska

Sala przy ulicy Wojska Polskiego we Włocławku została skreślona

Małgorzata Goździalska

Budynek po zlikwidowanym Gimnazjum nr 9 wciąż stoi pusty. Czy sala gimnastyczna zostanie wykorzystana przez kluby i stowarzyszenia sportowe?

Budynek dawnego Gimnazjum nr 9 przy ul. Wojska Polskiego czeka na przebudowę. Po zamknięciu placówki władze miasta zdecydowały, że do tego obiektu zostaną przeniesione: Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna oraz Centrum Usług Wspólnych Placówek Oświatowych. Ale przeprowadzka nie nastąpi w tym roku.

Tymczasem pojawił się pomysł adaptacji niewykorzystanej części budynku na potrzeby klubów i stowarzyszeń sportowych, bowiem te, jak się okazuje, zmuszone są ograniczać nabór ze względu na brak pomieszczeń spełniających wymogi treningowe. W tej sprawie interpelował ostatnio radny Jacek Buława. Co wskórał?

Okazuje się, że sala gimnastyczna znajdująca się na terenie zlikwidowanego Gimnazjum nr 9 nie nadaje się do szkolenia dzieci i młodzieży. Z informacji prezydenta Marka Wojtkowskiego wynika, że w czerwcu ubiegłego roku obiekt przy ul. Wojska Polskiego był wizytowany przez przedstawicieli klubów sportowych, głównie trenerów.

I to właśnie trenerzy stwierdzili, że ten obiekt nie nadaje się do szkolenia sportowego młodzieży i dzieci. Wśród podanych powodów trenerzy wymienili: zbyt małą powierzchnię obiektu, brak odpowiedniego sprzętu, nieprawidłowy montaż tablic do koszykówki oraz naciągów do siatkówki.

W tej sytuacji władze miasta uznały, że adaptacja sali przy ul. Wojska Polskiego pod kątem wykorzystania przez kluby i stowarzyszenia sportowe jest niemożliwa.

Małgorzata Goździalska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.