Aleksandra Pasis

Sąd orzekł: - Fehmi B. zabił Karolinę z Grudziądza

Sąd orzekł: - Fehmi B. zabił Karolinę z Grudziądza Fot. Paweł Skraba
Aleksandra Pasis

Fehmi B., obywatel Serbii zadał byłej partnerce kilkanaście ciosów nożem. Okazały się śmiercionośne. Motywem zbrodni była odrzucona miłość Karoliny, jednocześnie matki jego dziecka.

„On przyjechał, by ją skrzywdzić” - mówił „Pomorskiej” ojciec 28-letniej Karoliny w listopadzie 2014 roku. Właśnie wtedy doszło do dramatu.

Po półtora roku trwającym procesie wczoraj w Sądzie Okręgowym w Toruniu 34-letni Serb usłyszał wyrok: „winny”. Za zabójstwo Karoliny,jednocześnie matki jego dziecka, sąd wymierzył mu karę 15 lat pozbawienia wolności.

O taki wymiar wnioskowała Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu. - Trudno nie być zadowolonym z tego wyroku, tym bardziej, że jest on tylko o trzy lata surowszy niż my wnosiliśmy - mówi adwokat Filip Klonowski, obrońca Fehmiego B.

I kontynuuje: - Wystąpimy na pewno o pisemne uzasadnienie wyroku i wówczas podejmę z moim klientem decyzję o dalszym postępowaniu. Na tę chwilę, nie wiem czy będziemy wnosili apelację.

Zgodnie z sentencją wyroku, Fehmi B. będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie z więzienia, po 12 latach odsiadki. Do dramatycznych wydarzeń doszło przy kamienicy na ul. Chełmińskiej w Grudziądzu. Karolina wieczorem wracała od koleżanki. Przy garażach obok budynku, w którym mieszkała, zaczaił się na nią jej były partner, Fehmi B. Zaatakował kobietę nożem. Zadał jej kilkanaście ciosów w okolice klatki piersiowej. Wołanie o pomoc usłyszała sąsiadka, która wracała z psem ze spaceru. Pobiegła na ratunek. 34-latek uciekł. Na miejsce wezwano pogotowie. Kobieta w ciężki stanie trafiła do szpitala. Niestety, mimo walki lekarzy, nie udało się uratować Karoliny.

Fehmiemu B. po zadaniu śmiercionośnych ran udało się wyjechać z Grudziądza. Został jednak namierzony i zatrzymany przez policjantów na dworcu w Krakowie, gdzie miał już kupiony bilet do Wiednia. Trafił do aresztu. Obcokrajowiec został oskarżony o zabójstwo. Usłyszał także dwa inne zarzuty: kradzieży tabletu Karoliny oraz rozpowszechniania zdjęć erotycznych byłej partnerki w internecie.

Sąd Okręgowy w Toruniu również uznał Serba za winnego tych przestępstw i wymierzył mu karę: po roku pozbawienia wolności za każde z nich. Za wszystkie trzy czyny, których dopuścił się obcokrajowiec, sąd zasądził łączny wymiar: - 15 lat za kratami.

Karolina i Fehmi poznali się na portalu randkowym dla osób niesłyszących. Zakochali się i postanowili być razem. Jednak po czasie w związku zaczęło się psuć. Serb był zazdrosny o grudziądzankę. Dochodziło między parą do kłótni. 34-latek miał również dopuszczać się rękoczynów. W międzyczasie urodziło się ich dziecko. Kobieta postanowiła odejść. Fehmi B. nie mógł się z tym pogodzić. Motywem zbrodni była właśnie niespełniona miłość.

Wyrok jaki zapadł w Sądzie Okręgowym w Toruniu nie jest prawomocny. Na poczet zasądzonej kary wlicza się czas jaki zabójca grudziądzanki spędził w areszcie. Rodzina ofiary nie chciała wczoraj komentować wyroku.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.