Są wyniki obywatelskiego głosowania w Rypinie

Czytaj dalej
Fot. UM
Karolina Rokitnicka

Są wyniki obywatelskiego głosowania w Rypinie

Karolina Rokitnicka

Znamy już wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Rypina na przyszły rok. Mieszkańcy oddali 1497 głosów.

Liczba głosów jest o około 50 proc. wyższa niż w ubiegłym roku. Do wyboru identycznie jak w 2016r. było 6 projektów. Najwięcej głosów, bo 435, uzyskał pomysł stworzenia miasteczka ruchu drogowego. Zwycięski projekt jest „skierowany głównie do dzieci i młodzieży rypińskich szkół i przedszkoli, rodzin z dziećmi, mieszkańców miasta, którzy są uczestnikami ruchu drogowego: zarówno piesi, jak i kierujący pojazdami. Da ono duże możliwości właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Uczniowie będą mogli uczyć się poruszania po drogach w charakterze pieszych oraz kierujących pojazdami jednośladowymi. Poprzez umiejętności praktyczne posiądą wiedzę z zakresu wychowania komunikacyjnego. Plac manewrowy usytuowany będzie pomiędzy boiskiem Orlik a budynkiem szkoły”. Koszty szacuje się na 163 tys. zł.

Jakie projekty znalazły się na pozostałych miejscach? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.