Są pierwsze gwiazdy Blues na Świecie [wideo]

Czytaj dalej
Fot. materiały prasowe organizatora
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Są pierwsze gwiazdy Blues na Świecie [wideo]

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Impreza nabiera rozmachu. Jest już dobrze kojarzona za granicą

W zeszłym roku festiwal Blues na Świecie zwyciężył jako wydarzenie turystyczne w plebiscycie „Odkrywca 2015” współorganizowanym przez „Gazetę Pomorską”.

Jednak organizatorzy nie spoczęli na laurach i już teraz intensywnie pracują nad programem kolejnej edycji, która odbędzie się w połowie roku.

- Dokładnie od 9 do 11 czerwca, czyli od czwartku do soboty - mówi Agnieszka Puza, PR menedżerka OKSiR. - Wydłużamy o jeden dzień czas festiwalu.

Pierwszego dnia muzyka rozbrzmiewać będzie w Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej OKSiR-u. Dzień później w sali widowiskowej.

W sobotę publiczność przeniesie się do amfiteatru. Wiadomo już kogo można spodziewać się na tej scenie. Pojawi się na niej Mike Andersen z zespołem. To duński wokalista i gitarzysta, który pierwszy raz będzie gościł w Polsce. - Znał naszą imprezę, dlatego łatwiej było go tu ściągnąć - dodaje Puza. - Prestiż pomaga.Wiadomo już też, że na świeckiej scenie pojawi się z pewnością Matt Schofield. Przez wielu krytyków jest uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów bluesowych na świecie.

- Gra na gitarze jest dla mnie po prostu wszystkim, jest całym moim światem. Ale niekoniecznie lubię to życie w trasie, musimy bowiem ciągle podróżować. Jemy rzeczy, których nie lubimy, jesteśmy z dala od domu i śpimy w hotelach - mówił kilka lat temu w wywiadzie dla magazynu „Gitarzysta i basista”. - I to jest ta mniej przyjemna część, za którą nam płacą. Za granie muzyki nikt nie musi mi płacić. Płacą mi więc za to, że jestem w trasie, a koncert, który gramy wieczorem, traktuję jako nagrodę - dodawał Schofield.

Niedługo przyjdzie czas na „Preludium Bluesowe”. Na imprezie fani w całości poznają repertuar, jaki zostanie zaprezentowany w czerwcu. - Na razie nie zdradzamy tajemnic - kończy Puza.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.