Są miliony złotych na lokalne drogi

Czytaj dalej
Fot. UM Kowalewo
Karolina Rokitnickakarolina.rokitnicka@pomorska.pl

Są miliony złotych na lokalne drogi

Karolina Rokitnickakarolina.rokitnicka@pomorska.pl

Do powiatu golubsko-dobrzyńskiego i rypińskiego trafi ponad 6,66 mln złotych z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy zatwierdził ostateczną listę projektów, które mogą liczyć na wsparcie. Wnioski dotyczyły 26 dróg powiatowych i 72 gminnych. Wartość tych inwestycji to 242 mln zł. Województwo do rozdysponowania miało jednak ok. 49mln zł. Wybrano 22 drogi gminne i 14 powiatowych. Mogą one liczyć na 50% wsparcia. Z powiatu golubsko-dobrzyńskiego aplikowała gmina Kowalewo Pomorskie, Golub-Dobrzyń, Zbójno, Radomin, Ciechocin i powiat golubsko-dobrzyński. Tylko temu pierwszemu samorządowi udało się pozyskać wsparcie.

- Za kwotę prawie 3,5 mln zł utwardzimy ulice: Mikołaja z Ryńska, Konwaliową, Narcyzową i Odrodzenia i ułożymy kanalizację deszczową. Wybudujemy również nowy wyjazd na drogę wojewódzką. Ruszyły prace przetargowe. Zakładamy ukończenie robót w tym roku- informuje burmistrz Andrzej Grabowski.

Drogi przewidziane do remontu w Kowalewie, mają nawierzchnie gruntowe. Z ul. Mikołaja z Ryńska trudno wyjechać na drogę wojewódzką.

- Problemem tych ulic jest brak odpływu wody deszczowej. Po każdym deszczu zalewane są piwnice, a na starym chodniku powstają zalewiska. To trzecia inwestycja naszej gminy w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej - informuje asystentka burmistrza Kowalewa Karolina Kowalska.

Z powiatu rypińskiego wsparcie udało się pozyskać czterem samorządom. Gmina Skrwilno chce utwardzić 2-kilometrowy odcinek we wsi Kotowy. Zadanie pochłonie 1,726 mln zł. Gmina Rogowo zaplanowała remont drogi z Rogowa do Rumunek Likieckich o długości 1,59 km. Warta jest ta inwestycja 1,494 mln zł. Gmina Rypin pozyskała dotacje na modernizację 950 m drogi w Stawiskach. Koszty szacowane są na 525 tys. zł. Powiat rypiński zdobył wsparcie na dwie inwestycje. Każda jest wartości około 3 mln zł. Zaplanowano remonty 5 km drogi Zdroje-Górzno-Starorypin oraz 1,92 km ze Skrwilna do Okalewa i Puszczy Miejskiej.

Karolina Rokitnickakarolina.rokitnicka@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.