S5 w planach. I pytania: - Jakie odszkodowanie za działkę?

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

S5 w planach. I pytania: - Jakie odszkodowanie za działkę?

Szymon Cieślak

W Domu Kultury zorganizowano konsultacje z inwestorem oraz wykonawcami w sprawie budowy drogi ekspresowej S5 na terenie gminy.

Na spotkanie przybyli przede wszystkim ci mieszkańcy podżnińskich wsi, którzy obawiają się o wywłaszczenia ziem pod budowę S5, a także przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy oraz wykonawcy robót i projektanci drogi.

Uczestnicy mogli obejrzeć mapy z zaplanowaną trasą przebiegu S5. Poruszono wiele tematów. Rozmawiano przede wszystkim o tym, które działki zostaną wywłaszczone pod inwestycję, a także jak duże należy się za to odszkodowanie .

Mieszkańcom gminy Żnin nie podobało się także to, że na ich pola bez pytania wchodzili geodeci. Uczestnicy pytali także co stanie się z częścią działki nie zajętą na inwestycje. Pytano także o to, czy będzie zabezpieczenie przed hałasem w postaci ekranów akustycznych i o to, kiedy rozpoczną się prace archeologiczne na terenie przyszłej budowy.

- Jak tylko szczegóły będą znane, będziemy się z państwem kontaktować i będziemy szczegółowo informować o wszystkim, co państwa interesuje. Szczególnie te osoby, których działki mogą być zagrożone wywłaszczeniem - mówilli przedstawiciele inwestora.

Jak usłyszeliśmy podczas spotkania, te i inne informacje będą dostępne w mobilnym punkcie konsultacyjnym GDDKiA, który zostanie otwarty w Żninie najprawdopodobniej w połowie maja.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.