S5 to najdłuższa plaża Europy - twierdzą posłowie Platformy

Czytaj dalej
Fot. RZGW Bydgoszcz
Marek Weckwerth

S5 to najdłuższa plaża Europy - twierdzą posłowie Platformy

Marek Weckwerth

Od minionej niedzieli mieliśmy już jeździć trzema kujawsko-pomorskimi odcinkami drogi ekspresowej S5. Nie jeździmy żadnym i długo nie pojedziemy. Posłowie PO Paweł Olszewski i Krzysztof Brejza mówią, że rząd PiS zafundował nam najdłuższą (130 km) piaszczystą plażę w Europie.

- Okazuje się, że drogi nie buduje się. Nic się na budowie nie dzieje. Nie dotrzymano żadnych terminów i te mówiące o końcu tego roku też nie zostaną dotrzymane - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej poseł Paweł Olszewski, były wiceminister infrastruktury.

- To jest droga antyekspresowa. Ten rząd zafundował obywatelom najdłuższą piaszczystą plażę w Europie. To symbol nędzy i nieudolności tej ekipy - stwierdził poseł Krzysztof Brejza. - Jeśli w budowie dróg dalej tak pójdzie, fundusze unijne zostaną radykalnie zmniejszone.

Wspomniane odcinki ekspresówki, które miały być oddane 12 maja to: 3 (Aleksandrowo-Tryszczyn, 14,7 km), 4 (Tryszczyn-Białe Błota, 13,5 km) i 6 (Szubin- Jaroszewo, 19,3 km). Miały być ukończone, ale wykonawcy skarżyli się na wiele nieprzewidzianych wcześniej trudności i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zgodziła się podpisać z nimi aneksy wydłużające terminy.  O szczegółach przeczytacie w pełnej wersji artykułu. 

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.