Joanna Pluta

Rzeka Muzyki w tym roku inna. Znamy program [zdjęcia, wideo]

Atom String Quartet. Atom String Quartet.
Joanna Pluta

Po kontrowersjach związanych z cyklem letnich koncertów na wodzie Rzeka Muzyki przyszedł czas na ogłoszenie tegorocznej listy artystów.

- Będziemy muzycznie pływać po świecie - od Paryża, przez Bałkany, do Nowego Jorku aż przypłyniemy do Polski - mówi ł podczas wczorajszej konferencji prasowej w ratuszu Jacek Pawlewski, którego Scena Studio będzie w tym roku organizowało finansowane przez urząd miasta koncerty Rzeka Muzyki.

Kogo zobaczymy na nowej, budowanej właśnie scenie na Brdzie przy Operze Nova (ma być gotowa do 3 lipca)? Koncerty tradycyjnie będą grane w każdą niedzielę wakacji. Pierwszy już 3 lipca. Wtedy usłyszymy Bellezze Opera Trio, które wykona arie na sopran, baryton i tenor. Tydzień później wystąpi mistrz fletów podłużnych Romuald Szałek, 17 lipca Monika Węgiel, aktorka, która zinterpretuje utwory Edith Piaf, a 24 lipca Sokół Orkestar, która zabierze nas w podróż po Bałkanach. Ostatnim koncertem lipca będzie recital bydgoskiego pianisty Piotra Nowaka. Pierwszym koncertem sierpnia będzie natomiast występ Atom String Quartetu. 14 sierpnia zobaczymy Natalię Świerczyńską, finalistkę „Voice of Poland”, która zaśpiewa piosenki Franka Sinatry, a 21 sierpnia Jazz Band Ball Orchestrę z amerykańskim jazzmanem Stanleyem Breckenridgem. Ostatnim koncertem tego lata będzie występ Andrzeja i Mai Sikorowskich.

Podczas konferencji pojawiły się pytania dotyczące konfliktu, jaki pojawił się między ratuszem a Dominiką i Waldemarem Matuszakami. To oni przez dwie edycje organizowali Rzekę Muzyki. Zarzucają ratuszowi przywłaszczenie pomysłu. Urzędnicy nie chcieli tego komentować. - To nie jest czas ani miejsce - mówili.Do sprawy wrócimy.

Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.