Rzeka Muzyki popłynie w najbliższą niedzielę [harmonogram imprez]

Czytaj dalej
Joanna Pluta

Rzeka Muzyki popłynie w najbliższą niedzielę [harmonogram imprez]

Joanna Pluta

Rzeka Muzyki powraca. W tym roku jednak trochę się zmienia. Po pierwsze organizuje ją Scena Studio Jacka Pawlewskiego, a nie jak dotąd PHU MAT Waldemara i Dominiki Matuszaków.

Po drugie koncerty nie będą już grane z pokładu statku Jantar, a z wybudowanej niedawno sceny na wodzie przy amfiteatrze Opery Nova.

Koncerty będą grane w każdą niedzielę wakacji o godz. 19. Pierwszy już w najbliższą. Wtedy na scenie pojawi się Bellezza Trio, czyli Agnieszka Adamczak Hutek (sopran), Marcin Hutek (baryton) oraz Mikołaj Adamczak (tenor). Na co dzień artyści występują jako uznani soliści w kraju i poza nim.

Muzycy często w zaskakujący sposób wykonują interpretacje najbardziej znanych operowych i operetkowych arii, duetów i tercetów, przebojów muzyki klasycznej i współczesnej oraz musicalowych hitów.

Tydzień później na nowej scenie na Brdzie wystąpi związany z Bydgoszczą Romuald Szałek - mistrz fletów podłużnych, kompozytor i aranżer. Jego twórczość łączy w sobie elementy popu, klasyki, jazzu oraz muzyki rozrywkowej. Koncertował już między innymi w Austrii, Szwajcarii i we Włoszech. Romuald Szałek wraz z zespołem zagrają podczas Rzeki Muzyki m.in. utwory z najnowszej płyty „Music for you”.

Harmonogram imprez:

Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.