Maciej Czerniak

Rząd chce wyprowadzić urzędy centralne poza Warszawę. Posłanka Sobecka poleca premierowi Toruń

Szczegóły planu deglomeracji, czyli m.in. przeniesienia niektórych urzędów poza Warszawę, mają być przedstawione w styczniu. Fot. Sylwia Dąbrowa Szczegóły planu deglomeracji, czyli m.in. przeniesienia niektórych urzędów poza Warszawę, mają być przedstawione w styczniu.
Maciej Czerniak

W połowie stycznia min. Jarosław Gowin ma przedstawić założenia deglomeracji, czyli przenoszenia ważnych instytucji poza stolicę. Posłanka Sobecka już zgłosiła premierowi akces Torunia w projekcie.

„Toruń jako miasto uniwersyteckie z zapleczem w postaci kilku uczelni wyższych, ceniony ośrodek w takich dziedzinach jak prawo, astronomia, zabytkoznawstwo i konserwatorstwo, wojskowość, oraz wiele innych, ma wszelkie dane aby stać się siedzibą jednego z urzędów centralnych” - czytamy w liście, jaki posłanka Anna Sobecka (PiS) skierowała 3 stycznia do premiera Mateusza Morawieckiego.

Parlamentarzystka przyznaje, że specjalnie jeszcze nie zastanawiała się, jaka centralna instytucja mogłaby się znaleźć w mieście Kopernika i na razie wymienia jedynie urząd Generalnego Konserwatora Zabytków. 

 Czytaj więcej w artykule. 

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.