Rywale znów byli za silni

Piotr Pubanz

„Planowych“ porażek doznały regionalne ekipy. LKS Kęsowo nie sprostał Tytanom z Wejhe-rowa, Borowiak natomiast wyraźnie uległ liderowi z Gorzowa.

Szczypiorniści z Wejherowa to zespół z górnej połówki tabeli, więc trudno było przypuszczać, że LKS wywalczy z tak silnym rywalem jakieś punkty. Goście już od pierwszych minut dominowali i ich wygrana ani przez moment nie była zagrożona.

- Od początku spotkania szwankowała u nas skuteczność, widoczny był też brak konsekwencji w ataku pozycyjnym. To wszystko sprawiło, że goście od razu odskoczyli na bezpieczną odległość - opowiadał po meczu trener Marek Tyda. - Jakość gry zależy od treningów, ale jeżeli Radek Radzio po półrocznej przerwie powraca na parkiet i jest najlepszy w zespole, to mówi samo za siebie. Niestety, nie ma regularnych treningów, nie ma efektów na boisku. Pierwszy raz zresztą w tym sezonie zagraliśmy w pełnym składzie, ale to i tak było za mało na solidnych Tytanów.

Niespodzianki w tym meczu nie miało prawa być i takowej nie było. Beniaminek z Czerska ambitnie próbował się postawić liderowi, ale wiele nie mógł zdziałać. Gospodarze co prawda prowadzili po kilkudziesięciu sekundach 2:0, ale to wszy-stko, na co im pozwolił faworyt. Z każdą kolejną minutą przewaga gości była coraz większa. Gospodarzom należą się jednak ogromne brawa za ambicję.

LKS - TYTANI WEJHEROWO 16:28 (6:13)

KĘSOWO: L.Mielke, G.Modrzejewski - Ł.Modrzejewski 3, Kapłanowski, Szmagliński, K.Mielke 3, Pięta, Cieniuch, D.Kapłanowski, Smysłowski 1, Radzio 5, Gakan, Szulowski 1, Kensik 1, Kościelski 2, Czarnowski.

BOROWIAK - STAL GORZÓW 20:37 (10:23)

BOROWIAK: Klunder, Dobrzański, Landowski - Dulny 6, Jakubowski 5, Łoński 3, Buszek 3, Konik 1, Szarafin 1, Linda 1, Moczadło, Lenz, Wojciechowski, Pstrąg, Haftka.

Pozostałe mecze 9. kolejki: GKS Żukowo - AZS UKW Bydgoszcz 39:26 (19:12), Cartusia Kartuzy - SMS II ZPRP 17:23 (9:11), Energetyk Gryfino - Sambor Tczew 23:17 (9:9), Gwardia Koszalin - Henri Lloyd Brodnica 34:29 (18:12), Szczypiorniak Olsztyn Wybrzeże II Gdańsk 38:19 (17:10).

W następnej kolejce - sobota: Henri Lloyd Brodnica - LKS Kęsowo (17), Tytani Wejherowo - GKS Żukowo, AZS UKW Bydgoszcz - Energetyk Gryfino, Wybrzeże II Gdańsk - Gwardia Koszalin, Stal Gorzów Wlkp. - Sambor Tczew; niedziela: Borowiak Czersk - Cartusia Kartuzy (17), SMS II ZPRP - Szczypiorniak Olsztyn.