Rypińska spółka z udziałami gmin generuje zyski

Czytaj dalej
Fot. UM
Karolina Rokitnicka

Rypińska spółka z udziałami gmin generuje zyski

Karolina Rokitnicka

Niemal pół miliona złotych wynosi zysk RTBS za ubiegły rok.

W ubiegłym tygodniu zarząd i rada nadzorcza Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego złożyli sprawozdanie przed udziałowcami. Spółka zakończyła miniony rok kwotą 448 tys. zł zysku netto.

- Dzięki wszechstronnej działalności (budownictwo społeczne, deweloperskie i docelowej własności oraz zarządzanie wspólnotami) RTBS oparł się trudnej sytuacji jaką spowodowała likwidacja Krajowego Funduszu Mieszkalnictwa i kryzys ekonomiczny – wyjaśnił w sprawozdaniu prezes RTBS Lech Szalkowski. - Wspominam z rozrzewnieniem czas kiedy zaczynaliśmy. Mieliśmy wówczas 20 tys .zł. Obecnie kapitał własny to 10 mln. zł. Spółka w minionym roku obracała kwotą 40 mln. zł, a te prawie pół mln zł zysku przekaże na kapitał zapasowy. Był to pracowity rok. W Rypinie przy ul. Mławskiej zakończono blok 24-rodzinny i rozpoczęto budowę kolejnego, tym razem 28-lokalowego. W Kowalewie rozpoczynamy budowę drugiego bloku przy ul. Kościuszki. Praktycznie na wszystkie 24 lokale mamy już podpisane umowy. Identyczna inwestycja, ale 21-mieszkaniowa ruszyła w Choceniu.
Prezes Lech Szalkowski oraz Rada Nadzorcza otrzymali od wspólników jednogłośne absolutorium.

- Kowalewo wspólnie z RTBS przystąpiło do zabudowy drugiej działki. Trwa przetarg. Na przełomie maja/czerwca planowane jest rozpoczęcie budowy - mówi burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.