Rypin jest otwarty na zagraniczne kontakty [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miasta Rypina
Karolina Rokitnicka

Rypin jest otwarty na zagraniczne kontakty [zdjęcia, wideo]

Karolina Rokitnicka

Władze Rypina podpisały porozumienia o współpracy z włoskim miasteczkiem Uggiate-Trevano. Jakie są założenia tego partnerstwa?

Planowane jest m.in. współdziałanie w zakresie kultury, sportu, oświaty, doświadczeń samorządowych, a także wymiana młodzieży. Oba samorządy chcą wspólnie pozyskiwać środki zewnętrzne na realizację tych zadań.

Od czwartku do poniedziałku w Rypinie przebywała czteroosobowa delegacja włoskiego miasta, na czele której stał burmistrz Fortunato Turcato. W piątek goście z Włoch spotkali się z burmistrzem Rypina Pawłem Grzybowskim, radnymi miejskimi, prezesami spółek, dyrektorami, kierownikami jednostek oraz pracownikami urzędu. By Włosi lepiej poznali nasze miasto, zaprezentowany został film o Rypinie.Dużą atrakcję stanowił występ Dziecięcej Grupy Estradowej prowadzonej przez Katarzynę Becmer. Gospodarze zaprosili delegację z południa do zwiedzania miasta. Goście obejrzeli kościoły, przedsiębiorstwa, instytucję kultury, obiekty sportowe. W programie była też wizyta w Zespole Szkół Miejskich i Przedszkolu Miejskim nr 1. Ponadto zorganizowano wyjazd do Torunia oraz Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, a także Warszawy, gdzie zwiedzano Muzeum Powstania Warszawskiego.

- Jesteśmy przekonani, że współpraca między miastem Rypin, a Uggiate-Trevano przyniesie wiele korzyści. Uggiate-Trevano to malownicze miasteczko, które rozciąga się wokół rzeki Faloppia jest częścią prowincji Como - najlepiej rozwiniętego gospodarczo regionu Lombardia, ze stolicą w Mediolanie - informuje Urząd Miasta Rypin.

Włoskie Uggiate - Trevano, które liczy około 3800 mieszkańców to już piate miasto partnerskie Rypina. Ponadto w gronie tym jest: Bauska - Łotwa, Hedemora - Szwecja, Pakroje - Litwa oraz Łęczyca - Polska.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.