Rynek i wyspa w Łabiszynie. Jakie zmiany?

Czytaj dalej
Fot. Joanna Bejma
(pak)joanna.bejma@pomorska.pl

Rynek i wyspa w Łabiszynie. Jakie zmiany?

(pak)joanna.bejma@pomorska.pl

Na remontowanym rynku jest już część ciągów komunikacyjnych. Zamówiono też fontannę, która będzie montowana na początku września.

Wszystkimi pracami na najbardziej reprezentatywnej części miasta zajmuje się brygada remontowo-budowlana, która działa przy łabiszyńskim ratuszu.

- Tempo prac jest bardzo dobre i jeśli warunki pogodowe nam nie przeszkodzą, to zakładany termin ich ukończenia, czyli koniec roku, jest jak najbardziej realny - mówi Jacek Idzi Kaczmarek, burmistrz Łabiszyna.

Ciągi komunikacyjne pojawiły się już w środkowej części rynku oraz wzdłuż dwóch pierzei: południowej i południowo-wschodniej. Wzdłuż tej ostatniej układana jest także ulica z kostki.

- Została zamówiona fontanna, która montowana będzie na początku września. Lada moment montowane będą z kolei lampy w ilości dziesięciu sztuk. Sześć z nich to lampy o charakterze parkowym, cztery o charakterze ulicznym - usłyszeliśmy.

Wszystkie zmiany, które zachodzą na łabiszyńskim rynku, realizowane są w ramach środków własnych gminy.

Burmistrz już jakiś czas temu zapowiadał, że zostanie tu wydzielone miejsce na niewielkie pole namiotowe i potrzebną infrastrukturę sanitarną.

- W tej chwili zleciliśmy wykonanie projektów na zaplecze sanitarne przy amfiteatrze i zaplecze sanitarno-kuchenne na poczet przyszłego pola namiotowego.

Wstępna lokalizacja tego pola to teren za domem kultury - dodał włodarz.

Jak się dowiedzieliśmy, te ostatnie zadania mają być zrealizowane w ramach konkursów ogłaszanych przez Lokalną Grupę Działania Pałuki -Wspólna Sprawa.

Do tematu będziemy wracać.

(pak)joanna.bejma@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.