Ruszył remont świeckiej przychodni. Główny wjazd jest zamknięty

Czytaj dalej
Fot. Maciej Ciemny
Maciej Ciemny

Ruszył remont świeckiej przychodni. Główny wjazd jest zamknięty

Maciej Ciemny

Rozpoczęła się zabudowa tarasu. Zostanie tam ulokowana pracownia RTG. Podczas prac wejście od ul. Wojska Polskiego będzie zamknięte.

W Miejsko-Gminnej Przychodni w Świeciu jeszcze w tym roku ma pojawić się pracownia RTG, w której pacjenci będą obsłużeni za darmo. Dziś, gdy dostaną skierowanie na takie badanie od lekarza, muszą fatygować się do Nowego Szpitala.

Aparat zostanie umieszczony na zabudowanym tarasie lecznicy. W poniedziałek rozpoczęły się pierwsze związane z tym prace.

- Budynek z zewnątrz wygląda ładnie, ale wewnątrz nie jest idealnie, ściana od strony parkingu pozostawia wiele do życzenia - zauważa Beata Sternal-Wolańczyk, dyrektor przychodni.

Pracująca ekipa budowlana odkryje fundamenty. - Sprawdzimy, w jakim są stanie. Zabudowa tarasu sprawi też, że wnętrze nie będzie już zalewane - dodaje lekarka. Prace mogą potrwać nawet sześć miesięcy. - Ale możliwe, że zdążymy w trzy.

Pacjenci muszą przygotować się na zmiany i utrudnienia. Poranna kolejka ustawia się teraz od strony Tesco. Brama i furtka od strony ul. Wojska Polskiego nie będą otwarte przez czas remontu. W ciągu dnia do gmachu można wejść od strony poradni dziecięcej. Jednak jej drzwi są otwierane dopiero o godz. 7.30.

Maciej Ciemny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.