Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Ruszył proces prostytutki Malwiny S. i jej przyjaciela Tomasza Z., oskarżonych o stręczenie dziewcząt w Grudziądzu

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Małgorzata Oberlan

Ruszył proces prostytutki Malwiny S. i jej przyjaciela Tomasza Z., oskarżonych o stręczenie dziewcząt w Grudziądzu

Małgorzata Oberlan

Oskarżeni mieli przygarnąć dwie nastolatki, zrobić z nich prostytutki, czerpać z tego korzyści i udostępniać dziewczynom narkotyki. Nie przyznają się.

- Prosiłam je tylko, żeby używały prezerwatyw, bo przecież korzystały z mojej wanny i toaletki - twierdziła kobieta.

„Udzielili im schronienia”

Oboje oskarżonych przyprowadzonych zostało wczoraj do Sądu Okręgowego w Toruniu w kajdankach przez policjantów. Malwina S. odbywa areszt w Grudziądzu, a Tomasz Z. w Toruniu. Na sali sądowej wyraźnie było widać i słychać, że kobiecie uczucia do partnera przeszły. Jemu - przeciwnie.

„Kochałem i nadal kocham tylko Malwinkę. Nigdy w życiu nie łączyły mnie żadne kontakty fizyczne z M. i A.”

- od tego Tomasz Z. zaczął swoje wyjaśnienia. To on jednak sprowadził w październiku 2017 roku dwie siedemnastoletnie dzie-wczyny, M. i A., do mieszkania Malwiny S. Rzekomo tylko po to, by dziewczętom na życiowym zakręcie udzielić schronienia.

Obie nastolatki uciekły z domów. M. dlatego, że miała trafić do placówki wychowawczej. Tomaszowi Z., którego znała od pewnego czasu, poskarżyła się, że „matka chce ją tam zamknąć”. Jej koleżanka A. miała natomiast w domu poważne problemy z ojcem. Obie dziewczyny, jak zeznawali dziś oskarżeni, lubiły narkotyki i miały z nimi od dawna kontakt.

Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu oskarżyła Tomasza Z. o to, że w październiku ub.r. czerpał korzyści z uprawiania prostytucji przez dwie nastolatki, dowoził je do klientów i rozliczał się z nimi, a także, że kilkukrotnie każdej z dziewcząt udzielił narkotyków - marihuany i amfetaminy. Poza tym 30-latek oskarżony jest o posiadanie w mieszkaniu wspólnie z Malwiną S. 300 gramów marihuany oraz 58 gramów amfetaminy. Odpowiada też za ukrywanie dowodu osobistego obcej osoby.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.