Ruszają roboty. Przed zimą będzie tu królestwo seniorów

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Ruszają roboty. Przed zimą będzie tu królestwo seniorów

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

W listopadzie ma być oddany do użytku Ośrodek Dziennego Pobytu w Ciechocinku. Miasto przekazało już budynek firmie, która dokona tu niezbędnych adaptacji.

O Ośrodek Dziennego Pobytu dla seniorów od dawna dopominali się starsi mieszkańcy. Naprzeciw takim inicjatywom wyszedł program Senior Vigor, stworzony w dawnym Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (obecnie jest to Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej). Burmistrz Leszek Dzierżewicz zapewnia:

- Powstał projekt takiego ośrodka z uwzględnieniem założeń programu Senior Vigor.

Ośrodek powstanie w piętrowym budynku o powierzchni użytkowej 404 m kwadratowe. Znajdą się tu: sala spotkań, pomieszczenie klubowe, pomieszczenia rehabilitacji, terapii indywidualnej, odpoczynku, zaplecza kuchenki oraz barku kawowego, łazienki, toalety, pomieszczenia pomocnicze, na przykład (np. do wspólnych zajęć), szatnia. Pojawi się winda. Będzie też pomieszczenie na siedzibę organizacji społecznych i stowarzyszeń.

Jest już wybrany (w drugim z kolei przetargu) wykonawca adaptacji budynku. Pierwszy przetarg burmistrz unieważnił, ponieważ oferty firm (dwóch z Włocławka, Ślesina i Rudunek koło Aleksandrowa Kujawskiego) zaproponowały kwoty wyższe od zarezerwowanej na ten cel w miejskim budżecie, czyli 1,5 mln złotych brutto.

- Po wprowadzeniu przez projektanta korekt do projektu i kosztorysu inwestorskiego oraz po zoptymalizowaniu wartości tej inwestycji ponownie wszczęto postępowanie przetargowe. Jedynym kryterium był cena - tłumaczy burmistrz. - Zgłosiły się cztery firmy: z Torunia, Łubianki, Chocenia oraz Rudunek, która zaproponowała najniższą kwotę i wygrała przetarg.

Tak więc adaptacji budynku na Ośrodek Dziennego Pobytu dokona Zakład Ogólnobudowlany „Lewpol” Dariusz Lewandowski w Rudunkach za kwotę niewiele ponad milion 470 tys. zł brutto. Miasto przekazało już plac budowy wykonawcy.

Ośrodek ma być gotowy do 31 października br. Otwarcie zaplanowano na 11 listopada.

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.