Rusza sezon na świętowanie

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Rusza sezon na świętowanie

Jolanta Młodecka

Już za kilka dni rozpocznie się festynowo-rekreacyjne szaleństwo, czyli wielka majówka. Czy naprawdę będziemy mogli poszaleć?

Od wielkiej majówki rozpoczyna się co roku sezon festiwali na wolnym powietrzu, festynów, imprez plenerowych i „Dni”, poświęconych kolejnym miastom.

W powiecie radziejowskim tradycyjnie pierwsze startują Osięciny. Ich święto rozpocznie się 1 maja i trwać będzie cały miesiąc. - Rozkładamy nasz bogaty program, żeby mogła z tego skorzystać możliwie największa liczba mieszkańców - zapewnia Piotr Zieliński, dyrektor GOK.

Na początek - 1 maja dwie imprezy: pieszy rajd gminy Osięciny. Kierunek marszu - ośrodek rekreacji Bartłomiejowice. Zapisy do 27 bm., tel. 500 081 809 lub 661 719 412. Dla uczestników rajdu przygotowany zostanie grill. W tym dniu zaplanowano też zawody wędkarskie o puchar wójta Jerzego Izydorskiego. Wędkarze spotkają się przy zbiorniku wodnym w Samszycach.

Topólka proponuje turniej piłki halowej dla dorosłych w hali sportowej gimnazjum tuż przed majówką, bo w sobotę, 30 bm., początek - godz. 9.

Ciekawie zapowiada się majówka w Piotrkowie Kujawskim. Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza w niedzielę, 1 maja, na plac przy OSP, gdzie będzie dużo muzyki, koncerty, zabawa taneczna. 2 maja - plener malarski i maraton zumby, zaś 3 maja - uroczystości związane ze Świętem Konstytucji.

O wszystkich tych i innych imprezach majowych będziemy szczegółowo informować.

Dodajmy jeszcze tylko, że czerwiec będzie równie, jeśli nie bardziej atrakcyjny. Od 2 do 5 - Święto Powiatu Radziejowskie-go z niezwykle bogatym programem imprez oraz Dni Radziejowa z Sejmikiem Szlacheckim. O czym napiszemy osobno.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.