Rusza program „Maluch 2018”. Żeby było więcej żłobków

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Rusza program „Maluch 2018”. Żeby było więcej żłobków

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Gdy w 2011 uruchamiano rządowy program „Maluch”, w kraju było 36 tysięcy miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. W 2016 ich liczba wzrosła do 92 tysięcy.

W Kujawsko-Pomorskiem było to odpowiednio 2028 i 3544. Jak ocenia Najwyższa Izba Kontroli, w ramach samego programu powstało ponad 25 tysięcy nowych miejsc opieki nad małymi dziećmi, czyli blisko 30 procent wszystkich funkcjonujących punktów.

Kolejki wciąż długie

Mimo to, według najnowszego raportu NIK, potrzeby wciąż są ogromne. Ministerstwo rodziny szacuje, że w 2016 roku zabrakło ponad 34 tysięcy miejsc. Zdaniem NIK, braki są jeszcze większe.

- Terminy składania wniosków są krótkie, ale nowe miejsce opieki może ruszyć w 2019 roku - mówi Dorota Has, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Więcej o sprawie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.