Rusz się z domu poszukać wiosny w Kujawsko-Pomorskiem

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
(JM,DD,AGA)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Rusz się z domu poszukać wiosny w Kujawsko-Pomorskiem

(JM,DD,AGA)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Topienie marzanny, jarmarki, marsze... Jest w czym wybierać!

Wiosna już za progiem. Tuż za nią Wielkanoc. Ich powiew poczujemy w weekend. Jeśli wybierzemy się na imprezy, których w Kujawsko-Pomorskiem jest cała masa.

Warto odwiedzić "Jarmark wielkanocny", który wczoraj rozpoczął się na Rynku Staromiejskim. Na stoiskach są świąteczne ozdoby i smakołyki. Dodatkowo przygotowano warsztaty tworzenia palm wielkanocnych i gaików (sobota, g. 11-14). Jutro (w tych samych godzinach) trwać tu będzie rodzinna impreza "Niedziela z jajem", na którą składa się poszukiwanie jajek ukrytych na Rynku Staromiejskim oraz ozdabianie gigantycznej pisanki.

Kto jeszcze tego nie zrobił, powinien jak najszybciej odkurzyć swój rower. W sobotę o g. 15 z Rynku Nowomiejskiego wyruszy Wiosenna Rowerowa Masa Krytyczna, która rozpocznie tegoroczny sezon. Przejazdowi na trasie liczącej ok. 19 km towarzyszyć będzie radosna muzyka grana z żółtej rikszy.

- Zachęcamy do wiosennego przystrojenia rowerów. Wszystkie kwiatki będą mile widziane - mówi Joanna Jaroszyńska ze Stowarzyszenia Rowerowy Toruń.

W sobotę ulicami Torunia przejdą uczniowie w tradycyjnym „Rajdzie topienia marzanny”. Cel: muzeum etnograficzne.

Wiosenno-wielkanocny piknik na Rynku Głównym zaplanowano na sobotę. Będzie on miał charakter przedświątecznych warsztatów rodzinnych, a uczestnicy będą wykonywali dekoracje i ozdoby wielkanocne. Wszelkie materiały zapewnia organizator: Centrum Edukacji Ekologicznej. Wystarczy przyjść na Rynek w sobotę o g. 12.

Rykiem silników zimę przeganiać w niedzielę będą motocykliści. II Grudziądzka „Moto-marzanna” rozpocznie się zbiórką o g. 12 na Rynku Głównym, z którego kolumna motocyklistów przejedzie na plażę miejską.

Już w sobotę spacer z okazji pierwszego dnia wiosny (21 marca) oraz Światowego Dnia Wody (22 marca) organizuje PTTK. Zbiórka 19 marca o g. 10 przy SP nr 5 w Przechowie. - Zapraszamy dzieci z rodzicami, wszystkich, którzy chcą pożegnać zimę zgodnie ze starą tradycją, czyli topiąc marzannę. Wrzucimy ją do Wdy koło młyna - zapowiada Zbysław Budzyński, prezes przewodników PTTK w Świeciu. - Następnie przejdziemy do siedziby OSP, gdzie strażacy opowiedzą o bogatej historii jednostki, pokażą sprzęt, pozwolą wejść na wieżę strażnicy.

W niedzielę jarmarki wielkanocne trwać będą w Chełmnie i Wąbrzeźnie. W pierwszym z miast kramy rozstawione zostaną na rynku, a zakupy na nim będziemy mogli robić od g. 9 do 15. Dodatkowe atrakcje? To pokazy rycerzy, motocyklistów, braci kurkowych oraz koncert orkiestry dętej. W Wąbrzeźnie niedzielny jarmark na pl. Jana Pawła II rozpocznie się o g. 9 i potrwa do 13.

Autor: (JM, DD, AGA)

(JM,DD,AGA)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.