Ruina wciąż straszy. A ruch we Włocławku utrudniony

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Ruina wciąż straszy. A ruch we Włocławku utrudniony

Małgorzata Goździalska

Tumska nadal częściowo wyłączona z ruchu. Jak długo jeszcze?

Co z tego, że ulica Tumska została wyremontowana! Ulica jest częściowo zamknięta dla ruchu. Dotyczy to zarówno jezdni, jak i ścieżki dla rowerzystów. Barierki zostały ustawione blisko rok temu. - Jak długo będą jeszcze stały? - denerwują się kierowcy.

Na to pytanie jednak trudno uzyskać odpowiedź. Nie od dziś bowiem wiadomo, że chodzi o jedną z kamienic przy ul. Tumskiej, która znajduje się w takim stanie technicznym, że zagraża bezpieczeństwu ruchu.

- Nakaz wyłączenia ruchu w rejonie kamienicy, która stwarza zagrożenie, otrzymaliśmy z prokuratury - przypomina Waldemar Konopczyński z Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych i Dróg.

Jak długo jeszcze będą utrudnienia w ruchu na ul. Tumskiej? Wszystko wskazuje na to, że do czasu, aż problem zostanie zlikwidowany, czyli kamienica będzie albo wyremontowana, albo rozebrana. Ale kiedy to się stanie, nadal nie wiadomo.

- Na razie sytuacja jest patowa - przyznaje Waldemar Konopczyński.

Decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego kamienica została wyłączona z użytkowania. - Zabezpieczyliśmy też wejście - powiedziała nam starszy inspektor Anita Sadowska.

W Prokuraturze Rejonowej we Włocławku udało nam się wczoraj ustalić tylko to, że dochodzenie w tej sprawie zostało zawieszone. Wiadomo jednak, że wcześniej były stawiane zarzuty współwłaścicielom nieruchomości. Ale to, jak widać, nie zmobilizowało ich do rozwiązania problemu, czego konsekwencje ponosimy. Prokuratura zwróciła się także do władz miasta o podjęcie prac zabezpieczających w ramach tak zwanego wykonawstwa zastępczego.

Problem jest poważny. Nie ma bowiem możliwości zabezpieczenia budynku bez wyłączenia części ulicy z ruchu.Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.