RTG w Pałuckim Centrum Zdrowia już na nowym sprzęcie

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
Iwona Góralczyk

RTG w Pałuckim Centrum Zdrowia już na nowym sprzęcie

Iwona Góralczyk

Pałuckie Centrum Zdrowia ma nowoczesny aparat RTG. Urządzenie jest już w użyciu. Pomieszczenie pracowni przeszło gruntowny remont.

Sprzęt kosztował 733 tys. złotych. W związku z jego montażem, jak pisaliśmy na łamach „Pomorskiej“ 19 października, konieczna była przerwa w świadczeniu usług RTG w szpitalu. Te realizowano do 6 grudnia w przychodni Epoka. - Na szczęście wszystko przebiegło po naszej myśli i 7 grudnia pracownia została uruchomiona. Wcześniej wykonaliśmy tu szereg prac: to nie tylko instalacja aparatury na konstrukcji ważącej 400 kg, ale i klimatyzacja, wentylacja, wymiana podłóg czy drzwi - poinformował Roman Pawłowski, dyrektor PCZ.

Jednocześnie w lecznicy nastąpił odbiór zadań w ramach projektu e-Usługi - e-Organizacja - Pakiet rozwiązań informatycznych (okres realizacji: wrzesień 2010 - grudzień 2015). Dowiedzieliśmy się, że wartość inwestycji wyniosła 2 miliony 86 tys. złotych, w czym zawiera się kupno wspomnianego aparatu RTG.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego. Od roku 1998 mieszkam na Pałukach i niezmiennie fascynują mnie ludzie stąd - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.