RTG w Pałuckim Centrum Zdrowia już na nowym sprzęcie

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
Iwona Góralczyk

RTG w Pałuckim Centrum Zdrowia już na nowym sprzęcie

Iwona Góralczyk

Pałuckie Centrum Zdrowia ma nowoczesny aparat RTG. Urządzenie jest już w użyciu. Pomieszczenie pracowni przeszło gruntowny remont.

Sprzęt kosztował 733 tys. złotych. W związku z jego montażem, jak pisaliśmy na łamach „Pomorskiej“ 19 października, konieczna była przerwa w świadczeniu usług RTG w szpitalu. Te realizowano do 6 grudnia w przychodni Epoka. - Na szczęście wszystko przebiegło po naszej myśli i 7 grudnia pracownia została uruchomiona. Wcześniej wykonaliśmy tu szereg prac: to nie tylko instalacja aparatury na konstrukcji ważącej 400 kg, ale i klimatyzacja, wentylacja, wymiana podłóg czy drzwi - poinformował Roman Pawłowski, dyrektor PCZ.

Jednocześnie w lecznicy nastąpił odbiór zadań w ramach projektu e-Usługi - e-Organizacja - Pakiet rozwiązań informatycznych (okres realizacji: wrzesień 2010 - grudzień 2015). Dowiedzieliśmy się, że wartość inwestycji wyniosła 2 miliony 86 tys. złotych, w czym zawiera się kupno wspomnianego aparatu RTG.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.