Rozwód to nie koniec życia. To może być jego początek

Czytaj dalej
Fot. Jakub Szymczuk
Katarzyna Piojda

Rozwód to nie koniec życia. To może być jego początek

Katarzyna Piojda

Kobieto, weź się w garść. Masz dzieci. Musisz im i sobie zorganizować nową przyszłość. Podczas rozwodu pomoże ci sztab specjalistów. Nie tylko prawnik, ale też psycholog, detektyw, mediator.

Uchodzili za zgodne małżeństwo. Do czasu, aż żona zaczęła podejrzewać, że mąż ją zdradza. A podejrzenia okazały się podstawne. Otóż mąż zaczął wracać coraz później z pracy. Żona zauważyła, że mąż na skarpetkach ma sierść od jakiegoś zwierzęcia, a oni w domu nie mieli ani psa, ani kota. Wyszło na jaw, że ów pan założył nową rodzinę (w której był pies). Tylko obecnej żonie i dzieciom nic nie powiedział.

To jedna ze spraw, którą prowadziło centrum rozwodowe „Kobieta i rozwód”. Ogólnopolska firma od tygodnia działa również w Bydgoszczy. I pomaga paniom, znajdującym się na zakręcie życiowym z powodu rozwodu, wyjść na prostą.

Czym się różni od typowych kancelarii prawnych? - Jesteśmy firmą stworzoną przez kobiety i działamy dla kobiet - mówi Krystyna Rek, założycielka i właścicielka sieci centrów rozwodowych „Kobieta i rozwód”. - Wiele z nas przeżyło rozwody, dlatego wiemy, jaka pomoc jest potrzebna w tym momencie życia.

Dodaje: - Panie mogą liczyć nie tylko na wsparcie prawników, ale także, zależnie od rozwoju sprawy: psychologów, detektywów, doradców podatkowych, mediatorów czy innych specjalistów. W ciągu tygodnia naszej działalności w Bydgoszczy już zawitały pierwsze klientki.

Co jest najczęstszą przyczyną rozwodów? Ile potrafi kosztować rozwód? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.