Agnieszka Romanowicz

Roztrzaskali się o przydrożne drzewa

Policja nie ma pojęcia, dlaczego na prostym odcinku drogi kierowca wjechał w poprzedzające go volvo. Być może był pijany albo pod wpływem środków odurzających. Fot. KPP Świecie Policja nie ma pojęcia, dlaczego na prostym odcinku drogi kierowca wjechał w poprzedzające go volvo. Być może był pijany albo pod wpływem środków odurzających. Wyjaśnią to badania jego krwi.
Agnieszka Romanowicz

Zginął 18-letni pasażer BMW. Pięć osób jest rannych.

Około godz. 20 we wtorek na drodze ze Świecia do Laskowic, tuż za nowym rondem w Sulnowie, doszło do tragicznego wypadku.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letni kierowca BMW, na prostym odcinku drogi wjechał w tył volvo, które prowadził 21-letni mieszkaniec powiatu świeckiego - mówi Tomasz Krysiński, pełniący obowiązki rzecznika policji w Świeciu.

Volvo zatrzymało się na drzewie po prawej stronie drogi. - W drzewo uderzyło też BMW. Odbiło się od niego i uderzyło w drzewo po lewej stronie drogi. Wskutek tego zginął 18-letni pasażer BMW - uzupełnia Krysiński.

BMW podróżowało pięć osób z naszego powiatu. Wszystkie, poza ofiarą wypadku, trafiły do Nowego Szpitala w Świeciu, jedna do szpitala w Grudziądzu. Kierowca volvo również odniósł obrażenia. Policja na razie nie potrafi odpowiedzieć, dlaczego 18-latek z BMW na prostym odcinku drogi wjechał w volvo.

- Nie byliśmy w stanie ustalić jego trzeźwości na miejscu, ale została pobrana mu krew. Będzie zbadana także pod kątem środków odurzających - mówi Krysiński.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie siedział pasażer, który nie przeżył wypadku, bo po przyjeździe policji poszkodowani znajdowali się poza autem. Wypadli z niego wskutek uderzeń o drzewa.

Sprawa jest wyjaśniana pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Świeciu.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.