Rozpoczną edukację przedszkolną jeszcze w kwietniu

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(jwn)

Rozpoczną edukację przedszkolną jeszcze w kwietniu

(jwn)

Przedszkole Miejskie przy ul. Dekerta w Toruniu nie bierze udziału w elektronicznej rekrutacji. Wnioski o przyjęcie dziecka można składać tylko do jutra.

- Zostaliśmy wyłączeni z tradycyjnego naboru, który obowiązuje inne przedszkola, bo przyjmujemy dzieci w trakcie roku szkolnego - tłumaczy Jolanta Węder, dyrektorka „piątki”. - Rodzice muszą do nas przyjść i pobrać wniosek o przyjęcie dziecka. Mamy miejsca dla setki dzieci 3- i 4-letnich.

Przedszkole Miejskie nr 5 przy ul. Dekerta przez ostatnie miesiące było kompleksowo modernizowane i rozbudowywane. Dzięki temu udało się pozyskać miejsce dla kolejnych czterech grup maluchów. Pierwotnie założono, że 75 z nich zajmą trzylatki, pozostałych 25 - czterolatki. Kluczowe przy naborze jest to, że zaraz po jego zakończeniu, czyli w kwietniu maluchy rozpoczną edukację przedszkolną. Nie będą, jak ich rówieśnicy, czekać do września. I z tym rodzice muszą się liczyć.

Przyjmowanie wniosków o przyjęcie kończy się już 15 marca (jutro). Ogłoszenie listy maluchów zakwalifikowanych do placówki nastąpi 23 marca. Do godzinie 16 następnego dnia rodzice będą musieli pisemnie potwierdzić wolę uczęszczania dziecka do „piątki” przy ulicy Dekerta. Ogłoszenie ostatecznych list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych nastąpi 25 marca. Już 4 kwietnia nowe przedszkolaki zaczną uczęszczanie do placówki.

Przy naborze do „piątki” obowiązują te same kryteria, które zastosowane będą przy rekrutacji do pozostałych miejskich przedszkoli.

Ministerialne kryteria pierwszeństwo dają m.in. rodzicom samotnie wychowującym dzieci, rodzicom niepełnosprawnym, maluchom z pieczy zastępczej oraz rodzinom wielodzietnym. Obowiązują również zasady opracowane przez samorząd. Tu największe znaczenia ma fakt zamieszkiwania w Toruniu i opłacania podatków w jednym z tutejszych urzędów skarbowych. Ważna jest również praca zawodowa bądź nauka w trybie stacjonarnym.

Elektroniczna rekrutacja do pozostałych przedszkoli trwa do 31 marca. Rodzice mają prawo wskazać pięć placówek. Wydrukowany z systemu wniosek wraz z dokumentami złożyć należy w przedszkolu pierwszego wyboru.

Autor: (jwn)

(jwn)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.