Różne oferty pracy i nauki dostępne w jednym miejscu

Czytaj dalej
Fot. PPP
Karolina Rokitnicka

Różne oferty pracy i nauki dostępne w jednym miejscu

Karolina Rokitnicka

Choć wiele mówi się na temat bezrobocia, okazuje się, że są firmy, które mają kłopot ze znalezieniem pracowników. Jakie wakaty są na rynku?

W Urzędzie Miasta w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się Targi Edukacji i Pracy. Organizacją przedsięwzięcia zajął się Punkt Pośrednictwa Pracy. Sporo uwagi poświęcono edukacji. Na targach pojawili się przedstawiciele szkół, którzy prezentowali ofertę edukacyjno-szkoleniową.

Swoje stoiska mieli:

- Doradcy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu przeprowadzali porady zawodowe dla młodzieży szkolnej mającej problem z dalszym wyborem drogi kształcenia - informuje Aleksandra Ludwiszewska, pośrednik pracy w PPP w Golubiu Dobrzyniu, która informowała o możliwościach podjęcia pracy dorywczej dla młodych ludzi.

Organizacja targów miała służyć spotkaniu pracodawców i doradców zawodowych oraz osób szukających pracy. Oferty zatrudnienia prezentowało kilka firm. To Plastica we Frydrychowie i Powszechny Zakład Ubezpieczeń, a także agencja pośrednictwa pracy Manpower w Toruniu.

Pojawili się także przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brodnicy zachęcający do udziału w rekrutacji i pracy w służbach mundurowych. Na targach nie zabrakło też reprezentacji Powiatowego Urzędu Pracy w Golubiu-Dobrzyniu. Jego pracownicy informowali o wolnych miejscach zatrudnienia oraz różnych formach aktywizacji zawodowej. Oferty skierowane są w większości do osób z konkretnymi kwalifikacjami i umiejętnościami.

Targi to efekt współpracy Punktu Pośrednictwa z Zespołem Szkół nr 1 i 2 oraz Powiatowym Urzędem Pracy.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.