Rozliczając się pamiętajmy żeby przekazać 1 procent

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Pomianowska
Katarzyna Pomianowska

Rozliczając się pamiętajmy żeby przekazać 1 procent

Katarzyna Pomianowska

Do końca lutego do nowomiejskiej skarbówki trafiło 4 tys. 936 zeznań podatkowych. W tym 1751 złożono drogą elektroniczną.

W sumie za 2015 rok do US powinno wpłynąć ok. 13 tys. dokumentów PIT 37 (od osób fizycznych).

Warto przypomnieć, że dokładnie rok temu do skarbówki wpłynęło 3 tys. 769 zeznań (w tym 686 za pośrednictwem internetu).

- W prowadzonej analizy składanych zeznań wynika, że najczęściej popełnianymi błędami są: brak podpisu podatnika, obliczenia dotyczące ulgi prorodzinnej nieprawidłowości w zakresie odliczania ulgi rehabilitacyjnej - wylicza Cecylia Różkowska z US w Nowym Mieście Lubawskim

Warto przypomnieć, że rozliczając się ze skarbówką można przekazać jeden procent podatku na dowolną organizację pożytku publicznego, osobę prywatną ubiegającą się o takie wsparcie za pośrednictwem różnych fundacji. W powiecie nowomiejskim nie brakuje takich osób. Przypomnijmy, że 1 proc. nic nas nie kosztuje. Aby go przekazać - wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce „wniosek o przekazanie 1 proc. podatku należnego na rzecz OPP” wpisać nr KRS oraz w pozycji „informacji uzupełniających” dodatkowe dane osoby, którą chcemy obdarować. Można również podać swoje dane (imię, nazwisko, adres miejsca pracy) oraz wyrazić zgodę w formularzu PIT na przekazanie ich organizacji pożytku publicznego, dzięki czemu będzie wiadomo od kogo wpłynęła wpłata.

Przybliżamy dane kilku mieszkańców gminy Nowe Miasto Lubawskie, których można wesprzeć:

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.