Rozbił auto, które „zwinął” matce

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Daniel Dreyer

Rozbił auto, które „zwinął” matce

Daniel Dreyer

16-latek „pożyczył” fiata cinquecento swojej matki. Dachował i wpadł do ogrodów działkowych przy ulicy Chełmińskiej w Grudziądzu.

Wczoraj grudziądzcy policjanci przygotowywali materiały do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie 16-latka. W nocy z soboty na niedzielę , około godziny 00.30 strażacy zostali wezwani do rozbitego fiata cinquecento na ul. Chełmińskiej. Samochód po dachowaniu był mocno zniszczony. Wypadł z jezdni i zatrzymał się na terenie ogrodów działkowych „Agromet Unia”.

Kierowcy w pobliżu wraku jednak nie było. Według świadków, po prostu odszedł. Zarejestrowała go kamera monitoringu jednej z okolicznych stacji paliw. Do poszukiwania 16-latka policjanci ściągnęli psa tropiącego. Jednocześnie po numerach rejestracyjnych, funkcjonariusze dotarli do właścicielki samochodu.

Chłopak dokonał „krótkotrwałego zaboru mienia” w postaci samochodu oraz torebki z dokumentami fiata, gotówką i kartą bankową. W niedzielę kobieta oficjalnie zawiadomiła o tym policję. Jak przyznała, od dłuższego czasu ma problemy w wychowywaniu syna.

16-latek w kraksie został ranny, ale nie są to poważne obrażenia. Rozbity samochód z ogrodów działkowych usunęli grudziądzcy strażacy.

Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.