Rowery miejskie przysypał śnieg

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Anna Stasiewicz

Rowery miejskie przysypał śnieg

Anna Stasiewicz

Zimowa aura sprawiła, że nie było zbyt wielu chętnych do jazdy.

Chociaż inauguracja Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego miała miejsce w ubiegłym roku 1 kwietnia, to zgodnie z umową sezon BRA trwa od 1 marca do 30 listopada.

Pogoda spłatała jednak figla i pierwszego dnia drugiego sezonu wypadało bardziej iść na sanki albo łyżwy niż na rower. Rano właściwie na każdej stacji stał komplet rowerów. W ciągu dnia, kiedy przestał padać śnieg, najbardziej zagorzali zwolennicy dwóch kółek decydowali się na wypożyczenie jednośladów.

- Na to, by wsiąść na rower miejski, czekałam od końca listopada - mówiła nam wczoraj 15-letnia Martyna, którą spotkaliśmy przy jednej ze stacji BRA. - Śnieg i zimno jednak skutecznie mnie zniechęciły do jazdy. Poczekam jednak na wiosnę - dodała dziewczyna. Na naszym forum pojawiły się zresztą komentarze, m.in. „Wybrali odpowiedni dzień” czy „A zimówki mają?”.

Przedstawiciele BikeU, czyli operatora systemu, zapewniali wczoraj, że śnieg im niestraszny. - Poza tym odebraliśmy sporo telefonów w naszym Biurze Obsługi Klienta (nr tel. 52 523 28 00 (całodobowo) od osób, które zapomniały loginu czy hasła, a to świadczy, że wiele osób zamierza już korzystać z roweru miejskiego - mówiła nam wczoraj Diana Borowiecka z działu public reliations BikeU.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.