Rower, namiot i w drogę! Nie żałuj nóg

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Rower, namiot i w drogę! Nie żałuj nóg

Jolanta Młodecka

Te wyprawy cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

- Byłem bardzo wzruszony, miałem łzy w oczach, gdy dotarłem do Częstochowy. To była dla mnie wielka wyprawa - mówi Antoni Hoziak, który na rowerze wyruszył na Jasną Górę.

- Jest członkiem naszej grupy „Herosi z Osięcin”, ale jest też samotnikiem, więc sam wyruszył na tę wyprawę - mówi Janusz Rolewski, szef rowerowej grupy. - On już taki jest, jak tylko może, natychmiast wsiada na rower i jedzie w trasę. Nie lubi tłumów, nie nocuje w hotelach tylko pod namiotem. Samotnie pokonuje kilometry tras, od Zakopanego, po Wybrzeże.

Antoni Hoziak mieszka w Ujmie Małej, w powiecie aleksandrowskim. Pracuje w tartaku w Pocierzynie, a swą rowerową pasję kontynuuje od lat.

Rowerowych inicjatyw jest coraz więcej. Niektóre są jednorazowym wypadem po okolicznych gminach - na taki rajd wyruszyli na przykład rowerzyści z Dobrego, kierując się na Płowce. Inni wybierają dłuższe trasy i pokonują je systematycznie. Tak, jak „Herosi” z Osięcin, którzy spotykają się w każdą środę i sobotę. Właśnie jutro wybierają się w kolejną trasę - aż do samego Torunia.

Nie brakuje miłośników rowerowych wojaży w gminie Topólka. Dowodem tego, cieszące się dużym z zainteresowaniem rajdy po gminie. Taki będzie i w tym roku, prawdopodobnie w sierpniu - obiecują organizatorzy. Szykujcie rowery!

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.