Rower miejski wciąż się nie nudzi. Bijemy kolejne rekordy [mapa interaktywna]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Anna Stasiewicz

Rower miejski wciąż się nie nudzi. Bijemy kolejne rekordy [mapa interaktywna]

Anna Stasiewicz

W lipcu jednoślady wypożyczono prawie 60 tysięcy razy. W drugim sezonie przybyło też użytkowników.

Przypomnijmy, że Bydgoski Rower Aglomeracyjny funkcjonuje w naszym mieście od 1 kwietnia 2015 roku. Po dwóch tygodniach liczba wypożyczeń sięgnęła 40 tysięcy. Sąsiedni Toruń na taki wynik potrzebował aż 7 miesięcy, czyli cały sezon 2014.

Natomiast po pierwszym sezonie w Bydgoszczy udało się osiągnąć rekordową liczbę 585 395 wypożyczeń. To spowodowało, że Bydgoski Rower Aglomeracyjny zajął trzecie miejsce jeśli chodzi o liczbę wypożyczeń rowerów publicznych w Polsce.

Średnia liczba wypożyczeń dla całego sezonu rowerowego wyniosła w Bydgoszczy 73 tysiące. Najwięcej odnotowano ich w kwietniu i maju, bo kolejno ponad 108 i 119 tysięcy razy.

W pierwszym sezonie każdy rower w Bydgoszczy wypożyczany był średnio 8 razy dziennie. To pozwoliło Bydgoszczy zająć trzecie miejsce, ale w skali Europy, tuż za Dublinem i Barceloną.

Okazuje się, że Bydgoski Rower Aglomeracyjny równie popularny jest w drugim sezonie. Przypomnijmy, że w tym roku wystartował już 1 marca. Jak podaje Diana Borowiecka z firmy BikeU, operatora systemu, w 2016 roku rower miejski wypożyczono już 285 tysięcy razy. W lipcu W lipcu, mimo wakacyjnego okresu, jednoślady wypożyczono 57 588 razy.

- Całkowita liczba użytkowników to ponad 34 tysiące - informuje. - Co ważne, w tym roku przystąpiło już 5 859 nowych osób, a jednocześnie nie odnotowaliśmy żadnej rezygnacji - dodaje Diana Borowiecka.

Najbardziej aktywny użytkownik BRA wypożyczył w tym sezonie rower aż prawie 700 razy! W czołówce stacji są te na: pl Wolności, przy al. Mickiewicza czy Dworcu PKP, na rondzie Grunwaldzkim czy u zbiegu Wojska Polskiego i Magnuszewskiej. Najchętniej podróżujemy na trasie: Trasa Uniwersytecka - Magnuszewska; Myślęcinek - stadion; Skorupki -Ugory; - oraz Połtyna - Żwirki i Wigury.

Firma BikeU przypomina również, że rowery przypięte na linkę również można wypożyczać. Wystarczy pobrać specjalną aplikację na telefon. Szczegóły na bra.org.pl.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.