Janusz Brodziński

Rotarianie wsparli poszkodowanych przez nawałnicę

W tym miejscu była stodoła.. Obok materiały budowlane od rotarian, przywiezione przez firmę Filar. Fot. Janusz Brodziński W tym miejscu była stodoła.. Obok materiały budowlane od rotarian, przywiezione przez firmę Filar.
Janusz Brodziński

Inowrocławscy rotarianie włączyli się w pomoc poszkodowanym w nawałnicach.

Będzitówek, to rozległa miejscowość, o 25 posesjach rozproszonych na pofałdowanym terenie, w gminie Złotniki Kujawskie. Sierpniowa nawałnica miała gdzie poszaleć i wyrządziła poważne szkody w zabudowaniach, m.in. Mirosława Stępnia, Macieja Tunickiego, Wiesława Panfila, Kazimierza Kucharskiego. Szczególne zniszczenia spowodowała w gospodarstwie Grzegorza Mocarskiego.

- Bałem się mówi gospodarz że przewróci się na budynki wielka, rozłożysta topola, rosnąca za garażem i pomieszczeniami magazynowymi. Pokiereszowana topola stoi, ale niesione wiatrem pokrycie tego obiektu zniszczyło dach na budynku mieszkalnym, a 250-metrowa stodoła całkowicie zniknęła z naszych oczu między dwiema błyskawicami. Znaczna część dachu innego budynku pofrunęła daleko w kukurydzę i dotąd nie wiem, gdzie leży.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Brodziński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.