Rośnie liczba kolizji na ulicach Grudziądza. Gdzie jest niebezpiecznie? [mapa, zdjęcia]

Czytaj dalej
Łukasz Ernestowicz

Rośnie liczba kolizji na ulicach Grudziądza. Gdzie jest niebezpiecznie? [mapa, zdjęcia]

Łukasz Ernestowicz

Od początku roku na ulicach Grudziądza doszło do 772 kolizji drogowych. W ubiegłym roku było ich o 50 mniej. Tylko w lipcu w mieście zgłoszono policji 128 zdarzeń - uderzeń w drogową infrastrukturę, stłuczek, kolizji z pieszymi i rowerzystami.

Co daje średnio cztery zdarzenia dziennie.

- Wzrost liczby kolizji i wypadków jest niepokojący - mówi Wiesław Dziadkowiec, zastępca komendanta policji w Grudziądzu. - Przyczyny tych zdarzeń są różne: nadmierna prędkość, brawura, nieuwaga kierowców, pieszych i rowerzystów, których jest coraz więcej.

Poprosiliśmy służby: policjantów i strażaków o wskazanie najniebezpieczniejszych miejsc na mapie Grudziądza. Lista jest bardzo długa.

- Na samej ulicy Piłsudskiego do stłuczek dochodzi praktycznie na każdym skrzyżowaniu. Podobnie jest z ul. Chełmińską - wskazuje nadkom. Marzena Solochewicz-Kostrzewska, rzeczniczka grudziądzkiej policji. - Z kolei na osiedlach mieszkaniowych stłuczki zdarzają się najczęściej na parkingach.

- Nie do wszystkich kolizji jesteśmy wzywani - zauważa mł. bryg. Piotr Kołtacki, rzecznik straży pożarnej. - Ale są takie miejsca, gdzie strażacy częściej wyjeżdżają do zdarzeń drogowych.

Poniżej prezentujemy mapę z naniesionymi niebezpiecznymi miejscami w Grudziądzu.Pozostałe skrzyżowania:

Łukasz Ernestowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.