Rosną drzewa, a wokół nich chwasty. W sierpniu mają zniknąć

Czytaj dalej
Fot. Anna Stasiewicz
Anna Stasiewicz

Rosną drzewa, a wokół nich chwasty. W sierpniu mają zniknąć

Anna Stasiewicz

Posadzona przed trzema laty aleja lipowa przy ul. Zamoyskiego zarasta chwastami. Urzędnicy zapewniają, że w sierpniu będzie porządek.

W 2013 roku urząd miasta informował, że przy ul. Zamoyskiego w centrum miasta rozpoczęło się sadzenie lip. „Właśnie przy tej urokliwej ulicy kiedyś rosła lipowa aleja i nowe drzewka mają ją odtworzyć” - informowało miasto na swojej oficjalnej stronie.

Urzędnicy informowali wówczas też,że firma, która na zlecenie miasta sadzi drzewa przez dwa lata ma się nimi opiekować.

Wszystko wskazuje na to,że opieka już się skończyła, bo drzewa chociaż rosną, to niestety w otoczeniu chwastów. Te najwyższe są już niemal wysokości lip. Odcinek ul. Zamoyskiego wzdłuż wilii Carla Grosse od dawna jest zaniedbany, jakby miasto w ogóle o nim zapomniało.

- Młode drzewka przy ul. Zamoyskiego objęte są okresem pielęgnacji wykonawcy który je posadził. Odchwaszczanie tych drzewek jak i pozostałych na tej ulicy ujęte jest w harmonogramie prac na sierpień - odpowiada - Magdalena Minga, kierownik referatu utrzymania miasta wydziału gospodarki komunalnej bydgoskiego ratusza. I dodaje: - Tereny miejskie są na bieżąco monitorowane przez inspektorów wydziału gospodarki komunalnej i wszelkie konieczne do wykonania prace ujmowane są w harmonogramie prac.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.