Rok z gwiazdami nad Gopłem: Dżem, Elektryczne Gitary...

Czytaj dalej
Fot. J. Linder/Archiwum Zespołu
Dariusz Nawrocki

Rok z gwiazdami nad Gopłem: Dżem, Elektryczne Gitary...

Dariusz Nawrocki

Przez najbliższe miesiące sporo się będzie działo w Kruszwicy. Wiemy już, kto uświetni największe tegoroczne imprezy.

Gwiazdą kruszwickiej majówki będą Elektryczne Gitary. 2 maja usłyszymy tutaj takie hity jak choćby: „Jestem z miasta”, „Włosy”, „Kiler” czy „Co ty tutaj robisz”.

Dni Kruszwicy odbędą się 24 i 25 czerwca. Pierwszego dnia na scenie pojawi się zespół Dżem. Tego dnia nad Gopło zjedzie się na pewno sporo fanów twórców takich hitów jak „Paw”, „Whisky”, „Sen o Victorii” czy „Wehikuł czasu”.

Kruszwicka publiczność uwielbia kabarety. Z tego też powodu drugiego dnia imprezy na scenie pojawi się grupa Smile. Na pewno będzie więc tu bardzo, ale to bardzo wesoło.

10 lipca przyjdzie czas na kolejne „Kujawskie Nowalijki”. - Będzie to czwarta edycja imprezy, która ze swojego założenia promuje lokalną przedsiębiorczość, regionalne produkty żywnościowe, wytwarzane z lokalnych surowców rolnych oraz propaguje zdrowy styl życia - tłumaczy Joanna Dzikowska z kruszwickiego ratusza. Ciekawie zapowiada się również pokaz kulinarny, który w tym roku przeprowadzi Jan Kuroń. Nie zabraknie plenerowego przedszkola, przedstawienia dla dzieci w wykonaniu Centrum Uśmiechu i występu kabaretu Jurki.

15 sierpnia wszystkie Marie, Marianny i ich goście już po raz szesnasty spotkają się w Chełmcach na tradycyjnych imieninach. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Baciary - grający muzykę taneczną połączoną z folklorem góralskim.

4 września przyjdzie czas na dożynki, które ubogaci koncert Jacka Silskiego, twórcy takich hitów jak „List z morza”, „Cicha noc” czy też „Pokochaj mnie”.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.