Jacek Deptula

Rok rządu pod hasłem „Walcie się!”

W moim rządzie panowie zawsze mają pierwszeństwo, panie prezesie - zdaje się mówić premier Beata Szydło. Fot. Piotr Smoliński W moim rządzie panowie zawsze mają pierwszeństwo, panie prezesie - zdaje się mówić premier Beata Szydło.
Jacek Deptula

Stany Zjednoczone mogą się od PiS uczyć demokracji. Mieliśmy ją już w XIII wieku, a Jankesi dopiero w XVIII. Tyle że Ameryka dzięki niej zbudowała imperium, a Polska zniknęła z mapy Europy.

Bogactwo wydarzeń jednego zaledwie roku rządów Prawa i Sprawiedliwości - jest porażające. Aby ułatwić Czytelnikom analizę mijającej rocznicy, przygotowaliśmy krótką ściągę w formie „Alfabetu rządów PiS”. Niestety, poniższe wydarzenia i zjawiska są tylko niewielką częścią dzieł najzacniejszych polityków partii Jarosława Kaczyńskiego. Na ten temat powstaną zapewne poważne prace naukowe i analizy prawnicze. Na razie warto zadowolić się niniejszym alfabetem:

A: audyt PiS (ustny) na temat ośmiu lat rządów PO-PSL. Nowatorska forma aktu oskarżenia - nieważne czy audytorzy mówili prawdę, czy kłamali. Ważne, że rząd przekonał suwerena, iż przez osiem lat był okradany. W wyniku audytu przynajmniej dwa tuziny polityków powinny trafić do kryminału. Najbardziej poszukiwanym i najgroźniejszym podejrzanym jest niejaki Donald Tusk, ukrywający się pośród gromady lewaków w Brukseli. Ale co ma wisieć, nie utonie.

B: bilion czterysta miliardów złotych (1 400 000000000 albo milion milionów lub tysiąc miliardów), które Jarosław Kaczyński zamierza zainwestować w Polsce w ciągu sześciu lat. To suma, która wystarczy do kupienia wszystkich spółek giełdowych WIG, a jest ich blisko pięćset lub około 40 tysięcy śmigłowców Caracal. Gdyby wymienić złotówki na zielone - 350 mld dolarów - i rozrzucić nad Polską, będziemy mieli prawdziwą zieloną wyspę.

C: Chazan Bogdan, krajowy ekspert ginekologii, który wprowadził do tej nauki tzw. Prawo Chazana: „Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę”.

D: Duda Andrzej, druga najważniejsza osoba w małym Pałacu Prezesowskim przy ul. Nowogrodzkiej pobierająca pensję głowy państwa.

E: Elektryczny samochód polskiej produkcji, w 2026 roku ma być ich milion. Będzie to duża konkurencja dla firmy Tesla Motors, która w Nevadzie buduje od zera fabrykę aut elektrycznych za blisko 3 miliardy dolarów (patrz - B). W Ameryce od 2003 do 2008 roku trwały prace nad wprowadzeniem do produkcji pierwszego elektrosamochodu marki Tesla.

F: „fakulec” - odmiana gestu Kozakiewicza wykonywana dłonią z wysuniętym palcem środkowym. Gest pokazany Francuzom przez rząd PiS po zdemaskowaniu machlojek Airbus Helicopters oraz jednodolarowej transakcji sprzedaży egipskich już Mistrali Rosjanom. Konflikt polsko-francuski został zażegnany przez bezkompromisowego szefa MON Antoniego Macierewicza, który po spotkaniu ministrów NATO powiedział o swoim francuskim odpowiedniku: „Nie było okazji, żebyśmy odbyli osobną rozmowę, ale bardzo miło się pozdrawialiśmy poprzez stół, tak, że nasze stosunki są naprawdę dobre”.

G: gigantyczny gest gabinetu Beaty Szydło polegający na wypłaceniu części społeczeństwa 500 złotych od drugiego dziecka. To długoterminowy kredyt, bardzo wysoko oprocentowany, który spłacać jeszcze będą po uzyskaniu pełnoletniości dzieci poczęte w ramach programu 500+.

H: honor posła Łukasza Schreibera z PiS - od blisko 3000 do 8000 zł miesięcznie podwyżek mieli dostać czołowi urzędnicy państwowi. Sprawozdawca poseł Schreiber tłumaczył, że „to nie miała być ustawa o podwyżkach”, tylko o dojeniu państwa. I właśnie dlatego Jarosław Kaczyński wrzucił ją do kosza.

I: in vitro - sztuczne zapłodnienie, z którego rodzą się sztuczne dzieci, najczęściej z bruzdą na głowie. Efektem ubocznym in vitro jest masowy mord zygot - sióstr i braci sztucznych dzieci.

J: Jan Obrębski członek komisji badającej katastrofę smoleńską, specjalista od mechaniki i budownictwa. Czuje się kompetentny ponieważ „od kilkuletniego chłopca interesowałem się bardzo lotnictwem i wykonałem kilkaset godzin lotów odrzutowcami pasażerskimi, jako pasażer, przyglądając się temu, jak pracują skrzydła i silniki samolotów w czasie lotu”.

K: karnawał w Düsseldorfie, antypolska, niemiecka inicjatywa obywateli, którzy pod płaszczykiem karnawału zaprezentowali olbrzymią kukłę Jarosława Kaczyńskiego (w ciemnych okularach i mundurze generalskim). Pod jego butem leżała Polska i różowy radioodbiornik z napisem „Radio Maryja”. Interweniował w tej sprawie szef dyplomacji Witold Waszczykowski, ale usłyszał, że kanclerz Merkel nie zajmuje się takimi duperelami.

L: Lux Veritatis - światło prawdy, zwane też fundacją zapachu pieniędzy. Fundacja założona przez ojców redemptorystów i zasilana z państwowej kasy trzydziestoma - na razie - milionami złotych. To realizacja największej wyborczej obietnicy wobec największego wierzyciela - o. Rydzyka.

Ł: ład konstytucyjny IV RP według Stanisława Piotrowicza, prokuratora PRL i członka PZPR do 1989 roku, polega na haśle „raz zdobytej władzy nie oddamy” choćby grupa kolesi z Trybunału Konstytucyjnego stanęła na głowie. Prokurator Piotrowicz zasłynął stwierdzeniem, że „demonstracje antyrządowe to łamanie ładu demokratycznego”.

M: Misiewicz Bartłomiej, drugi po Antonim Macierewiczu w ministerstwie szalonych kroków. Specjalista od artylerii - przed pracą w resorcie obrony obsługiwał moździerz apteczny w Łomiankach. Po wcieleniu do ministerstwa wizytował baterię 120-mm samobieżnych moździerzy opancerzonych i udzielił żołnierzom wielu cennych wskazówek.

N: nocne zaprzysiężenia sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych półlegalnie przez PiS. Ze względu na bezpieczeństwo państwa prezydent Andrzej Duda zmuszany jest czasami do przyjmowania ślubowań sędziów TK nawet o północy. Kancelaria nazywa to nocną uroczystością.

O: opona, najsłynniejsze ogumienie IV RP w jednej z limuzyn prezydenckich, które wystrzeliło przy prędkości 180 km/h. Nadworny satyryk PiS Ryszard Makowski wyznał: „Na moje zupełnie niefachowe oko, to musiał być snajperski strzał w oponę. Opony nie rozpadają się ot tak”. Michał Karnowski też nie miał złudzeń, że „próbowano zabić prezydenta”. Sprawcami okazali się BOR-owcy, który założyli stare opony.

P: pancerna brzoza na samochodzie, jedyna w świecie metoda badania wypadku lotniczego. Opracował ją dr Berczyński z zespołem. Elementami badawczymi były: samochód osobowy (So), TU-154M (T) oraz pancerna brzoza (PB) umieszczona na dachu samochodu. Zgodnie z prawami fizyki ustalonymi przez zespół dr. Berczyńskiego pojazdy ustawione naprzeciw rozpędzają się do wielkich prędkości, po czym skrzydło ścina brzozę lub na odwrót. Brak środków na kupno czeskiego TU-154 uniemożliwił badanie.

R: rekordy oglądalności bije Telewizja Polska (TV PiSiTrwam) pod wodzą Jacka Kurskiego i Jarosława Kaczyńskiego spoglądającego z portretu w gabinecie szefa TVP. Sekunduje mu dyrektor „Wiadomości” Marzena Paczuska. Niestety, jej wpis pod adresem kulturalnych oponentów „Walcie się!” przeszedł w rządzie bez echa, choć jest w zasadzie programem PiS.

S: suweren - obywatele polscy zgadzający się ze słowami prezesa Kaczyńskiego, że „państwo prawa nie musi być państwem demokratycznym”.

Trójpodział władzy w IV RP: Jarosław Kaczyński - Prawo i Sprawiedliwość - Konferencja Episkopatu Polski

T: trójpodział władz w IV RP: Jarosław Kaczyński - Prawo i Sprawiedliwość - Konferencja Episkopatu Polski.

U: USA - zdaniem Macierewicza to „kraj ludzi w Ameryce Północnej, którzy budowali swoje państwo dopiero w XVIII wieku i jako tacy nie będą mówili Polakom, co to jest demokracja. Nam, narodowi, który miał struktury demokratyczne już w XIII-XIV wieku i był źródłem demokracji dla całej Europy”. Wprawdzie w apogeum demokracji doszło do rozbiorów, ale to nie wina naszej demokracji, tylko zaborców.

W: weneckie lustro, specyficzny rodzaj szyby, dzięki której - stojąc po odpowiedniej stronie - można zobaczyć obrady Komisji Weneckiej, natomiast z drugiej strony, widać tylko odbicie prezesa PiS.

Z: Zalewska Anna, minister edukacji. Zasłynęła powiedzeniem, że mamy konstytucję, rozdzielność Kościoła i państwa, mamy konkordat. Dlatego religia powinna być przedmiotem maturalnym.

Ż: żelazny minister Antoni Macierewicz, Patriota Roku. Człowiek, który w sześć miesięcy z bezbronnej armii Szwejków i agentów w korpusie oficerów stworzył doskonale uzbrojoną armię - bitną wiarą katolicką, patriotyzmem i miłością do Zwierzchnika Sił Zbrojnych. Twórca brygad Obrony Terytorialnej nazwanej na cześć kibiców - patriotów: Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Ruch Chorzów i Lechia Gdańsk.

Ź: źródło krystalicznej prawdy o antykoncepcji, czyli prof. Urszula Dudziak z Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Będzie pisała program wychowania do życia w rodzinie katolickiej dla szkół. Według uczonej antykoncepcja prowadzi do hedonizmu, uzależnienia od seksu, oziębłości oraz skłonności do zdrady małżeńskiej. Gdyby jeszcze prezerwatywy o tym wiedziały.

X: ... cdn.

Jacek Deptula

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.