Rok Lema. Jeśli znasz twórczość Stanisława Lema i jesteś uczniem, możesz wziąć udział w konkursie internetowym

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz /Zdjęcie ilustracyjne
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Rok Lema. Jeśli znasz twórczość Stanisława Lema i jesteś uczniem, możesz wziąć udział w konkursie internetowym

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Stanisława Lema. Jeśli uczysz się w szkole ponadpodstawowej i interesujesz się fantastyką, możesz wziąć udział w konkursie o twórczości tego pisarza.

Konkurs "Fantastyka nie jest mi obca” rozpoczął się w poniedziałek 1 marca 2021 o godz. 14. Jest on prowadzony przez internet.

Udział w konkursie polega na wypełnieniu przez internet formularza, w którym znajdują się pytania otwarte i zamknięte. Liczy się poprawność odpowiedzi, ale też czas. W przypadku zdobycia takiej samej liczby punktów przez kilku uczestników wygrywa ten, który jako pierwszy przesłał odpowiedzi.

Konkurs nie tylko dla uczniów z Kujawsko-Pomorskiego

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z Kujawsko-Pomorskiego, a także ze szkół spoza województwa. Organizuje go Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

Tytuł konkursu brzmi „Fantastyka nie jest mi obca” i nie bez powodu jest on poświęcony twórczości Stanisława Lema. Rok 2021 został bowiem ustanowiony przez Sejm rokiem tego wybitnego pisarza. We wrześniu 2021 przypada 100. rocznica urodzin tego najbardziej znanego w Polsce i cieszącego się również uznaniem na świecie twórcy literatury science-fiction. Do najbardziej znanych utworów Lema należą m.in. „Solaris”, „Bajki robotów”, „Cyberiara”. Książki Stanisława Lema przetłumaczono na 49 języków, a sprzedano w 40 milionach egzemplarzy (za roklema.pl).

Dla laureatów konkursu są nagrody

Organizatorom konkursu zależy na spopularyzowaniu twórczości Stanisława Lema, stąd pomysł zaproszenia do udziału młodych ludzi, którzy interesują się fantastyką naukową.

Ostateczny termin przesłania odpowiedzi w konkursie upływa 14 marca 2021 roku. Na laureatów czekają nagrody.

Patronat nad konkursem sprawuje kujawsko-pomorski kurator oświaty.

Regulamin konkursu można znaleźć na pbw.bydgoszcz.pl lub kujawsko-pomorskie.pl

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.