Rogal z Mokrego najlepszą piekarnią w całym rejonie!

Czytaj dalej
Fot. Maryla Rzeszut
Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Rogal z Mokrego najlepszą piekarnią w całym rejonie!

Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Zakład Piekarsko-Ciastkarski Rogal Marioli Domachowskiej z Mokrego wygrał plebiscyt na najpopularniejszą piekarnię. Zdobył aż 5040 głosów!

Rogal okazał się najlepszy w rejonie grudziądzkim, świeckim, wąbrzeskim i chełmińskim. Wręcz zdystansował rywali! 2. miejsce zajęła Piekarnia-Ciastkarnia Marcin Kraśniewski przy ul. Paderewskiego 40 w \Grudziądzu (3105 głosów) a 3. Bogdan Jarząb Piekarnia Ciastkarnia w Chełmnie przy ul. Dworcowej 36 (1626 głosów).

Wszystkim zakładom serdecznie dziękujemy za udział, a Czytelnikom za głosowanie.

Piotr Murawski - piecowy wyjmuje upieczony chleb.
Maryla Rzeszut Paulina Pokorska, pracownik Zakładu Piekarsko-Ciastkarskiego Rogal w Mokrem: - Codziennie wypiekamy 7 tys sztuk chleba zwykłego i 20 tys. bułek.

Zakład Rogal Marioli Domachowskiej w Mokrem istnieje od 1999 r. Przeniesiony został z Grudziądza (gdzie lokal był dzierżawiony) do Mokrego, gdzie jest na swoim. Dziś zatrudnia 20 pracowników. W Rogalu szkoli się też sześciu uczniów.

- Codziennie wypiekamy 7 tys. sztuk chleba zwykłego, poza tym duże ilości m.in. pszennego, razowego, grahamu, witalnego oraz 20 tys. sztuk bułeczek zwykłych - informuje Paulina Pokorska, pracownik handlowy. - Mamy cały asortyment piekarniczy. Wzięciem cieszy się też nasz chleb kukurydziany. Mamy wielu stałych odbiorców. I wciąż ich przybywa. Codziennie 7 busów z pieczywem już od godz. 3 rano wyrusza do sklepów w Grudziądzu, Kwidzynie, Brodnicy, Chełmnie a nawet w Toruniu. Po drodze dostarczają chleb, bułki i ciasto do punktów w licznych, małych miejscowościach.

Leszek Wilkowski, kierownik zakładu Rogal, objaśnia:

- Widocznie klienci zorientowali się, że nasze pieczywo, produkowane na zakwasie, bez środków konserwujących i różnych ulepszaczy jest zdrowe, trzyma konsystencję, wilgotność i smak. Ciastowy, Mariusz Malmon czuwa nad tym, pilnuje receptury.

Patryk Domachowski, pełnomocnik właściciela zakładu, zainwestował w maszyny, unowocześnił firmę i wiele prac wykonuje się mechanicznie. Nic nie zastąpi jednak fachowej załogi, która pilnuje, by pieczywo było takie jak należy, bo konkurencja na rynku jest ogromna. Podczas naszej wizyty pracowali także Maciej Zadylak - stołowy i Kacper Mazikowski, uczeń.

Także dział ciastkarski spisuje się na medal, wypieka m.in. drożdżówki, pączki, ptysie, babki, a torty na zamówienie ozdobi różami, misiami, postaciami, a nawet boiskiem piłkarskim!

Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.