Anna Stasiewicz

Rodzina z Donbasu znalazła u nas dom

Uchodźcy po przyjeździe z Ukrainy przez pół roku mieszkają w ośrodku Caritas w Rybakach (na zdj.). Tam m.in. uczą się polskiego. Później rozjeżdżają Fot. Adrian Wykrota Uchodźcy po przyjeździe z Ukrainy przez pół roku mieszkają w ośrodku Caritas w Rybakach (na zdj.). Tam m.in. uczą się polskiego. Później rozjeżdżają się do polskich miast, które je przyjmują.
Anna Stasiewicz

Nasi rodacy mają zamieszkać w Bydgoszczy w czerwcu.

Trzecia polska rodzina z Ukrainy zamieszka wkrótce w Bydgoszczy. Tym razem będzie to rodzina pięcioosobowa: rodzice oraz trójka dzieci - chłopców w wieku szkolnym. Kobieta ma wykształcenie związane z gospodarką przedsiębiorstw, mężczyzna z ekologią. Są po trzydziestce.

Na ostatniej sesji radni podjęli decyzję o użyczeniu mieszkania rodzinie na okres 3 lat. Wiadomo, że Polacy z Ukrainy zamieszkają w 70-metrowym komunalnym mieszkaniu przyulicy Toruńskiej.

Przypomnijmy, że od lipca ubiegłego roku w Bydgoszczy mieszkają dwie rodziny z polskimi korzeniami, które uciekły z Donbasu. Zamieszkały na Wyżynach i w Fordonie. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. Dorośli pracują, dzieci chodzą do szkoły - mówi Michał Sztybel, doradca prezydenta.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.