Monika Smól

Rodzina: - Skrzywdzili Emanuela

Rodzina: - Skrzywdzili Emanuela Fot. archiwum prywatne D. Stolarczyk
Monika Smól

Niepełnosprawny 15-latek twierdzi: - Pobiły mnie opiekunki. Dyrektor DPS-u: - To niemożliwe!

Emanuel Rudolf w chełmińskim DPS-ie jest od trzech lat.

Wcześniej był w domu dziecka. - Został tu skierowany ze starszym bratem - mówi Wojciech Woźny, dyrektor Domu Dziecka w Chełmnie. - Był trudny, zagrażał innym, nie funkcjonował w grupie. Wnioskowałem do sądu o miejsce w DPS.

- Był agresywny, wulgarny, miał ataki furii i nożem chciał atakować mamę. Postarała się o szpital, by ustawiono mu leki – przyznaje Dorota Stolarczyk, siostra 15-latka. - Tam uznano, że mama sobie z nim nie radzi i skierowano do domu dziecka. Był u sióstr w Grudziądzu, w Grabiu, ale lepiej by był blisko. Bierzemy go w weekendy, w tygodniu mama nie może się nim zajmować. Jest chora. Sąd nie pozwoli na jego powrót do niej.

Kto skrzywdził Emanuela? Jak zarzuty rodziny odpiera dyrekcja placówki? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.