Rodzice przedszkolaków mogą już składać wnioski o miejsce

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Rodzice przedszkolaków mogą już składać wnioski o miejsce

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Rusza rekrutacja do przedszkoli w regionie. W większych miastach nabór będzie prowadzony elektronicznie, a rodzice mogą wybrać kilka placówek.

Od czwartku podania o przyjęcie do przedszkoli prowadzonych przez gminę mogą składać rodzice w Toruniu. - Rekrutacja prowadzona jest w formie elektronicznej - informuje Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prezydenta Torunia.

Trzeba złożyć wniosek

Nabór odbywa się na portalu www.torun.formico.pl.Tam można zapisać dziecko do konkretnej placówki. Maksymalnie rodzice mogą wybrać 5 przedszkoli. - Wydrukowany wniosek należy zanieść tylko do przedszkola pierwszego wyboru - podkreśla Anna Kulbicka-Tondel. - Jeżeli rodzic nie ma możliwości skorzystania z komputera z dostępem do internetu, wypełnia wniosek w wersji papierowej i udaje się do przedszkola pierwszego wyboru, gdzie zostanie on wprowadzony do systemu. W naborze elektronicznym nie biorą udziału SP Specjalna nr 19 i SP Specjalna nr 26 w Toruniu.

Szczegóły rekrutacji do placówek w regionie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.