Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Rodzice i uczniowie nie chcą likwidacji małej szkoły w Sławkowie. Radni przyjęli już uchwałę intencyjną

Czytaj dalej
Fot. Facebook Szkoły Podstawowej w Sławkowie
Joanna Maciejewska

Rodzice i uczniowie nie chcą likwidacji małej szkoły w Sławkowie. Radni przyjęli już uchwałę intencyjną

Joanna Maciejewska

- Ta decyzja była nagła, pochopna. 21 stycznia usłyszałam w tajemnicy, że przygotowują uchwałę o likwidacji szkoły. Po 10 dniach ją podjęto - mówi Barbara Dunajska, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie.

Do Szkoły Podstawowej w Sławkowie (gm. Chełmża) chodzi obecnie 157 dzieci z kilku wsi. Możliwe, że w przyszłym roku szkolnym 84 uczniów z klas IV-VIII opuści mury placówki i będzie uczęszczać do oddalonej o 6 kilometrów podstawówki w Grzywnie. W Sławkowie mieliby zostać uczniowie zerówek i klas I-III. Uchwałę intencyjną w tej sprawie, stosunkiem głosów 12:3, przegłosowali radni gminy Chełmża 31 stycznia.

Szukają oszczędności

Przyjęcie uchwały argumentowano koniecznością oszczędności w budżecie, względami demograficznymi oraz reformą edukacji.
- Po likwidacji gimnazjów trzeba zbudować nowy model oświaty w gminie. Ja tę szkołę też budowałem i też mi jej żal. Popieram rodziców, ale to nie jest wina gminy, że ktoś pozamykał gimnazja i odeszło mnóstwo młodzieży. System się rozsypał i szukamy rozwiązania - zaznacza Jacek Czarnecki, wójt gminy Chełmża. - Niezależnie od tego, co myślą rodzice, my ratujemy sytuację finansową gminy. Gmina Chełmża dostaje 8 mln zł subwencji i dokłada do tego 5 mln złotych ze swoich pieniędzy, co znaczy że nie stać nas na taką usługę oświatową.

Rodzice mówią "nie" likwidacji. Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracuję w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.