Roboty i drukarki 3D w akcji, ale też nieco humanistyki

Czytaj dalej
Fot. MARIA EICHLER
Maria Eichler

Roboty i drukarki 3D w akcji, ale też nieco humanistyki

Maria Eichler

Psioczysz, że musisz się uczyć przez całe życie i że wciąż każą ci podwyższać kwalifikacje? Nie marudź - dzięki temu masz szansę się nie nudzić! Nadchodzi Bydgoski Festiwal Nauki - również w Chojnicach.

Przez trzy dni - od środy do piątku trwać będzie także w Chojnicach Bydgoski Festiwal Nauki, a jego chojnicka odnoga obejmuje aż 44 wydarzenia! Będą to wykłady, eksperymenty, warsztaty i pokazy.

- W Bydgoszczy festiwal jest urządzany od 2010 r. - informuje Wioleta Ciepluch-Trojanek, dziekan wydziału nauk stosowanych Wyższej Szkoły Gospodarki w Chojnicach. - Każda kolejna edycja udowadnia, że nauka nie jest nudna.

Festiwal ma popularyzować naukę, kulturę i sztukę, promować osiągnięcia naukowe i techniczne, a jego organizatorzy - praktycznie wszystkie szkoły wyższe w Bydgoszczy - mają nadzieję, że nie będzie efemerydą w Chojnicach.

- Zapraszamy mieszkańców praktycznie z każdej grupy wiekowej - mówi Ciepluch-Trojanek. - Od przedszkolaka po osoby w wieku 60 plus.

Najwięcej wydarzeń będzie związanych z naukami ścisłymi, ale będą też ścieżki społeczna, humanistyczna, artystyczna i medyczna. Do współpracy włączyły się chojnickie instytucje, a wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Niekiedy jest wymóg zapisów. Można to zrobić na maila chojnice@byd.pl lub tel. 513 146 624.

Inauguracja w środę o godz. 17 w Chojnickim Centrum Kultury. Po oficjalnych mowach będzie rarytas - przedstawienie „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza w wykonaniu licealistów z LO im. Filomatów Chojnickich. O godz. 18.30 w podziemiach kościoła gimnazjalnego prelekcja o chojnickim regionaliście Natanielu Benwitzu.

- Będziemy mieli też szczególnego gościa, jakim jest Antoni Libera, pisarz, tłumacz i reżyser, wielbiciel Becketta - zdradza Przemysław Zientkowski, pełnomocnik ds. rozwoju naukowego w ratuszu. - Będzie miał wykład, spotkanie autorskie i otwarte warsztaty teatralne.

Cieszą się aktorzy Chojnickiego Studia Rapsodycznego, bo praca z Liberą na warsztatach będzie dla nich nie tylko zaszczytem, ale bardzo ciekawym doświadczeniem życiowym.

Maria Eichler

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.