Roboty i drukarki 3D w akcji, ale też nieco humanistyki

Czytaj dalej
Fot. MARIA EICHLER
Maria Eichler

Roboty i drukarki 3D w akcji, ale też nieco humanistyki

Maria Eichler

Psioczysz, że musisz się uczyć przez całe życie i że wciąż każą ci podwyższać kwalifikacje? Nie marudź - dzięki temu masz szansę się nie nudzić! Nadchodzi Bydgoski Festiwal Nauki - również w Chojnicach.

Przez trzy dni - od środy do piątku trwać będzie także w Chojnicach Bydgoski Festiwal Nauki, a jego chojnicka odnoga obejmuje aż 44 wydarzenia! Będą to wykłady, eksperymenty, warsztaty i pokazy.

- W Bydgoszczy festiwal jest urządzany od 2010 r. - informuje Wioleta Ciepluch-Trojanek, dziekan wydziału nauk stosowanych Wyższej Szkoły Gospodarki w Chojnicach. - Każda kolejna edycja udowadnia, że nauka nie jest nudna.

Festiwal ma popularyzować naukę, kulturę i sztukę, promować osiągnięcia naukowe i techniczne, a jego organizatorzy - praktycznie wszystkie szkoły wyższe w Bydgoszczy - mają nadzieję, że nie będzie efemerydą w Chojnicach.

- Zapraszamy mieszkańców praktycznie z każdej grupy wiekowej - mówi Ciepluch-Trojanek. - Od przedszkolaka po osoby w wieku 60 plus.

Najwięcej wydarzeń będzie związanych z naukami ścisłymi, ale będą też ścieżki społeczna, humanistyczna, artystyczna i medyczna. Do współpracy włączyły się chojnickie instytucje, a wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Niekiedy jest wymóg zapisów. Można to zrobić na maila chojnice@byd.pl lub tel. 513 146 624.

Inauguracja w środę o godz. 17 w Chojnickim Centrum Kultury. Po oficjalnych mowach będzie rarytas - przedstawienie „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza w wykonaniu licealistów z LO im. Filomatów Chojnickich. O godz. 18.30 w podziemiach kościoła gimnazjalnego prelekcja o chojnickim regionaliście Natanielu Benwitzu.

- Będziemy mieli też szczególnego gościa, jakim jest Antoni Libera, pisarz, tłumacz i reżyser, wielbiciel Becketta - zdradza Przemysław Zientkowski, pełnomocnik ds. rozwoju naukowego w ratuszu. - Będzie miał wykład, spotkanie autorskie i otwarte warsztaty teatralne.

Cieszą się aktorzy Chojnickiego Studia Rapsodycznego, bo praca z Liberą na warsztatach będzie dla nich nie tylko zaszczytem, ale bardzo ciekawym doświadczeniem życiowym.

Maria Eichler

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.