Robota stoi, czas płynie. Szykują się opóźnienia na S5

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Robota stoi, czas płynie. Szykują się opóźnienia na S5

Sławomir Bobbe

Niektórzy wykonawcy odcinków trasy S5 jeszcze na dobre nie zaczęli prac, a już chcą aneksowania umowy i przedłużenia terminów.

Na niektórych odcinkach budowy drogi ekspresowej S5 mimo wiosny nie dzieje się niemal nic. Do połowy października tego roku gotowa miała być trasa na odcinku Białe Błota - Szubin, ale wykonawcy już zgłosili się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy, że konieczny będzie aneks do umowy, bo w tym terminie prac wykonać nie zdążą. Jak twierdzi nasz informator, na wielu odcinkach, na przykład w okolicy Rynarzewa, nie zaczęły się jeszcze prace ziemne, a to oznacza kolejne problemy.

- Obecnie rozpatrujemy roszczenia wykonawcy S5 dotyczące zmiany terminu realizacji robót. Jeśli zgodzimy się na to, zostanie podpisany aneks do umowy zmieniający termin realizacji, zgodny z zakresem uznania roszczenia - przyznaje Tomasz Okoński, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy.

Ale odcinek Białe Błota - Szubin nie jest tu wyjątkiem. - Wykonawcy wszystkich odcinków S5 złożyli roszczenia dotyczące zmiany terminu realizacji robót - informuje Tomasz Okoński, zaznaczając, że mieli takie prawo.

- W okolicach Rynarzewa nie dzieje się nic, mam tu na myśli jego zachodnią stronę, gdzie miała iść obwodnica

O sytuacji związanej z pracami na drodze ekspresowej S5 i wnioskami o przedłużeniu prac przeczytasz w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.