Robią sobie cudeńka z filcu i opowiadają o dziadkach

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Robią sobie cudeńka z filcu i opowiadają o dziadkach

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Biblioteka dziś to kombinat. Przede wszystkim miejsce, gdzie można spotkać się i kulturalnie spędzić czas. Razem z innymi!

Biblioteka w Brusach jest organizatorem spotkań nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych. Ostatnim projektem, jaki jest tu realizowany, są spotkania dla dorosłych z cyklu „Kreatywnie z biblioteką”. Z początku przychodziły na nie trzy panie. Ale 12 stycznia liczba uczestniczek zdumiała organizatorki, ponieważ do biblioteki przyszło 11 pań chcących zrobić coś niezwykłego z filcu.

Ponaddwugodzinne spotkanie polegało na zapoznaniu się z techniką filcowania na mokro. Jest to proces powstawania niezwykle trwałego materiału, jakim jest filc, do którego wystarczy wełna czesankowa, ciepła woda, mydło i tarcie. Dzięki warsztatom uczestniczki poznały podstawy tej niezwykłej techniki, mogły samodzielnie wykonać przepiękne filcowe kwiaty. Wykonane metodą filcowania na mokro mogą służyć jako broszka, przypinka do włosów, kapelusza, torebki lub stanowić element wystroju wnętrza.

Koordynatorka warsztatów Beata Zblewska zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na następne spotkanie, które odbędzie się w kolejny wtorek.

Biblioteka nie zapomina o najmłodszych. Ostatnio uczestniczyli w zajęciach literacko-plastycznych z okazji Dnia Babci i Dziadka w ramach cyklu „Czwartkowych spotkań z dziećmi w bibliotece”.

Mali przyjaciele biblioteki samodzielnie wykonali w prezencie laurkę dla dziadków na zbliżające się święto. Ponadto na podstawie książki „Sto wierszy na każdą okazję” maluchy dowiedziały się, że w różnych krajach na świecie Święto Babci i Dziadka obchodzone jest w różnych terminach. Dzieci często słuchają wielu ciekawych historii i ciekawostek oraz otrzymują dużo cennych porad życiowych od swoich dziadków. Tego dnia nie zabrakło wierszy o babciach i dziadkach.

Pod koniec zajęć maluchy opowiadały o swoich dziadkach i otrzymały projekt drzewa genealogicznego, by wspólnie z dziadkami i rodzicami sięgnąć do korzeni swoich rodzin. Spotkanie zakończyło się słodkim upominkiem.

Na kolejne czwartkowe spotkanie z dziećmi z okazji walentynek biblioteka zaprasza 11 lutego o godz. 16.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.